Jaunie jaunumi

Valmieras apkaime par 9 iecerēm bagātāka

Aprīlī Valmieras novada fonds izsludināja šī gada pirmo projektu konkursu  “Sev, tev, novadam”. Saņemot 24 projektu pieteikumus, konkursa komisija un ziedotāji atbalstīja deviņas ieceres. Vairāk lasiet šeit.

Fonda Jauniešu ideju laboratorija atbalsta 7 idejas

Arī fonda jauniešu komanda jeb Jauniešu ideju laboratorija šajā pavasarī izsludināja ideju konkursu jauniešiem 1000 eiro vērtībā. Tajā atbalstu Valmierā un apkārtējos novados guva septiņas iniciatīvas. Vairāk lasiet šeit.

Izsludināti trīs projektu konkursi Vidzemes NVO

Vidzemes reģiona nevalstiskajām organizācijām Valmieras novada fonds sadarbībā ar Kultūras ministriju izsludina trīs projektu konkursus. Kopsummā 24 tūkstoši eiro pieejami pilsoniskās sabiedrības iniciatīvām, starpkultūru dialogam un mazākumtautību iniciatīvām Vidzemē.   Vairāk lasiet šeit.

Valmieras apkaimes bērni un jaunieši var pieteikties izcilības atbalstam

Valmieras apkaimes bērni un jaunieši var pieteikties izcilības atbalstam

Valmieras pusē ir centīgi un izcili talantīgi bērni un jaunieši, kuri vēlas pierādīt un pilnveidot savas prasmes, piedaloties augsta līmeņa sacensībās, konkursos un olimpiādes. Tomēr ne vienmēr ir pieejami nepieciešamie resursi, lai segtu dalības maksu, nokļūšanu uz dažādiem pasākumiem, inventāra iegādi vai citas aktuālās izmaksas. Pateicoties ziedotāju iniciatīvai, ir izveidota fonda Bērnu un jauniešu izcilību programma, kur iespējams gūt finansiālu atbalstu. Ar programmas nolikumu un pieteikuma veidlapu var iepazīties šeit.

Sūti savas labākās foto konkursam “Jauniešu foto kalendārs 2016”!

Sūti savas labākās foto konkursam “Jauniešu foto kalendārs 2016”!

Sveiciens visiem, kam patīk fotografēt – ar ābolīti, nokiju, spoguleni, ziepīti vai pat videokameru! Mēs zinām, ka pēc trauksmainajām vasaras Līgo naktīm, izlaidumiem, pavasara pirmās saules un citiem foršiem momentiem ir tapušas milzumdaudz skaistu, foršu un piesaistošu foto, kas tā vien gaida savu ievietošanu JIL 2016. gada foto kalendārā! Konkursa nolikums pieejams šeit.

Labdarības noliktavai vasaras brīvdienas

Labdarības noliktavai vasaras brīvdienas

Vasaras laikā līdz 17. augustam Labdarības noliktava būs slēgta apmeklētājiem. Noliktavas brīvdienās būs iespējams pieteikt ziedojumiem lielgabarīta mantas, palīdzot ģimenēm, kuru rocība liedz iegādāties mantas pašu spēkiem. Gaidīsim gultas, televizorus, bērnu ratiņus, ledusskapjus un citas mēbeles, kas jūsu mājās vairs nav nepieciešamas. Īpaši šobrīd meklējam somas portatīvajiem datoriem, kuras vēlamies dāvināt Valmieras bibliotēkai, kā arī klavieres kādam interesantam pasākumam jūlijā Valmierā. Aicinām mantas pieteikt, iepriekš sazinoties ar Valmieras novada fonda darbiniekiem pa telefonu 64281792, 20258200 vai rakstot uz e-pastu vnf@vnf.lv. Ļausim piedzīvot lietām otro dzīvi un rast jaunu vērtību jaunas ģimenes rokās!

Vecie jaunumi

Labdarības vēstneši Smiltenes Centra vidusskolā

Labdarības vēstneši Smiltenes Centra vidusskolā

Šogad par Labdarības skolu kļuva Smiltenes Centra vidusskola, kur skolēni iesaistījās brīvprātīgā darba aktivitātes: krāmēja malku vientuļajiem senioriem, gatavoja ludziņu bērnu dārza audzēkņiem un palīdzēja Mēru muižas darbos. Pamatskolas audzēkņi aicināja ziedot apavus, rotaļlietas un grāmatas, ko pēc tam uzdāvināja pirmsskolas grupas audzēkņiem, bet cita klase čakli palīdzēja lauku mājas “Lejas Varicēni” darbos. Īpašu pateicību aktīvākajai klasei un skolotājai apbalvojumu sagādāja tirdzniecības centrs “Valleta” un restorāns “Brūzis”. Labdarības skolu jau ceturto gadu rīko Valmieras novada fonds kopā ar citiem Kopienu fondiem visā Latvijā. Tās mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar brīvprātīgo darbu un no bērnības radīt pozitīvus iespaidus labdarībā. Vairāk informāciju lasi šeit.

Kultūras ministrija: “NVO pašām jālemj par nepieciešamajām aktivitātēm”

Kultūras ministrija: “NVO pašām jālemj par nepieciešamajām aktivitātēm”

Pērn pirmo reizi Kultūras ministrija NVO atbalstam izvēlējās koordinatorus plānošanas reģionos, tostarp Valmieras novada fondu Vidzemes reģionā, kas pēcāk konkursa kārtībā piešķīra finansējumu 15 Vidzemes nevalstisko organizāciju projektiem. Šī gada februārī Valmierā notika nacionālais izvērtēšanas pasākums, kur ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Solvita Vēvere izteica atzinību par 67 NVO īstenotajiem projektiem visā Latvijā, novērtējot šādu finansējuma sadalīšanas modeli kā efektīvu. Pateicoties Kultūras ministrijai, arī šogad Valmieras novada fonds izsludinās projektu konkursus Vidzemes NVO.

Pie tējas un cepumiem saruna par Mazsalacas attīstību

Pie tējas un cepumiem saruna par Mazsalacas attīstību

Aprīlī Mazsalacas novadā notika Apkaimes darbnīcas, kur neformālā gaisotnē fonds aicināja diskutēt par pagasta un kopējā novada izaugsmi Mazsalacas, Ramatas un Sēļu iedzīvotājus. Vietējie ļaudis novērtēja, ka Mazsalacai ir labas tūrisma perspektīvas, tomēr joprojām trūkst vietas, kur iebraucējiem paēst. Iedzīvotāji rosināja arī sakopt dabas takas un atjaunot Dinozauru parku. Šādas darbnīcas ir viens no veidiem, kā fonds izzina iedzīvotāju vajadzības, lai tās pēcāk varētu atbalstīt projektu konkursos. Rudenī darbnīcas notiks Burtnieku novadā, bet valmieriešus aicināsim uz Valmieras 3. Iedzīvotāju forumu.

Valmieras apkaimes seniori bauda teātri un atzīmē Pēterdienu

Valmieras apkaimes seniori bauda teātri un atzīmē Pēterdienu

Senioriem šis pavasaris iesākās ar humora pilno Ausekļa Limbažu teātra izrādi “Dūdotāji” martā, kad Sēļu pagasta tautas namā pulcējās vairāk nekā 140 seniori no Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novada. Ar smiekliem tika novērtētas asprātīgās izrādes ainas virtuvē, kur, kā jau ierasts, tika risinātas visas sadzīves problēmas. Savukārt 29. jūnijā, Pēterdienā, mūspuses seniori devās uz Kocēnu estrādi, kur ar lustīgām un pazīstamām dziesmām uzstājās Renārs Veličko un Mārtiņš Birnis no grupas “Ballīšu orķestris”, aicinot dejot un dziedāt līdzi. Paldies sakām Borisa un Ināras Teterevu fondam, ar kura atbalstu Valmieras apkaimes seniori var satikties kopīgos kultūras pasākumos un jau vairākus gadus svētkos saņemt īpašas dāvanu paciņas! Tāpat paldies Sēļu tautas namam un Kocēnu kultūras namam par telpām, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas novadu pašvaldībām par transporta atbalstu, bet visu novadu sociālajiem darbiniekiem – par ikdienas sadarbību.

Projektu konkursi

Projektu konkursā “Sev, tev, novadam” atbalstu saņēmušas 9 ieceres

Projektu konkursā “Sev, tev, novadam” atbalstu saņēmušas 9 ieceres

Marta sākumā fonds izsludināja projektu konkursu “Sev, tev, novadam”, aicinot Valmieras apkaimes iedzīvotājus iesniegt idejas un saņemt atbalstu 5000 eiro apmērā to īstenošanai. Pirmajā kārtā fonds saņēma 28 ideju skices, no kuriem pēc apmācībām par projektiem kļuva 24 idejas. Pirmajās maija dienās konkursa komisija un ziedotāji vērtēja projektus klātienē un balsoja, kā rezultātā atbalstu saņēma 9 projekti par 4163 eiro.

 

Konkursā pieejamo finansējumu veidoja Ziedotāju kluba dalībnieku un anonīmie ziedojumi no ziedojumu kastītēm, kā arī pagājušā gada Labdarības bumbu rallijā gūtie līdzekļi. Atlikusī summa tiek novirzīta nākamajam projektu konkursam rudenī.

Lūk, atbalstītie projekti, kas īstenosies šī gada garumā:

 

>>Peldētprieks pašiem mazākajiem     
Valmieras bērnudārzu “Pienenīte” un “Kārliena” jaunākajiem audzēkņiem idejas autores organizēs peldēšanas apmācības. Audzēkņu vecāki iesaistīsies transporta organizēšanā, bet mācībām tiks iegādāti īpaši peldriņķi.

 

>>Senioru satikšanās priekam un nodarbībām        
Burtnieku novada Ēveles seniori vasarā izremontēs telpu, kur turpmāk pulcēsies pašu jaundibinātā pensionāru biedrība “Kadiķis”. Biedrība organizēs brīvā laika pavadīšanas nodarbības un izstādes, lai pilnvērtīgi pavadītu vecumdienas.

 

>>Vecā dzelzceļa līnija — pastaigu taka        
Mazsalacieši veco dzelzceļa līniju iecienījuši kā pastaigu un velobraukšanas celiņu. Pašu un novada viesu labsajūtai vietējie ļaudis labiekārtos taku, uzstādot atpūtas soliņus un atkritumu urnas.
 

>>Nekur nav tik labi kā mājās    
Burtniekos daudzdzīvokļu namu pagalmā jau kādu laiku stāv nokalpojis rotaļu laukums. Ar fonda atbalstu jaunie vecāki apvienojoties sakops un uzstādīs smilšu kasti un šūpoles.
 

>>Florbols man un Tev     
Lai Ēveles jaunieši lietderīgi pavadītu brīvo laiku, sporta entuziasts Elvis vadīs tiem florbola treniņus. Par fonda piešķirto finansējumu tiks sagādāts ekipējums nodarbībām.
 

>>Dikļu Sarkanā laukuma atjaunošana         
Atjaunojot sarkanā tenisīta kārtu, aktīvie jaunieši atjaunos Kocēnu novada Dikļu Sarkano laukumu, kas kādreiz jau izmantots dažādu sporta spēļu un pasākumu organizēšanai.

 

>>Muižu savienos ar Mīlestības saliņu 
Vietējie ļaudis atjaunos Mīlestības saliņu blakus Sēļu muižai Mazsalacas novadā, izbūvējot vēsturisko tiltiņu un nelielu namiņu uz saliņas skaistām ceremonijām un dzejas lasījumiem.
 

>>Pašu gatavotas svētku dāvanas        
Jau otro gadu pirms Ziemassvētkiem Burtnieku iedzīvotājiem un viesiem tiks organizētas četras radošās nodarbības, kuras vadīs dažādu vietējo amatu pratēji. Nodarbību laikā dalībnieki sagatavos dāvaniņas saviem tuvākajiem un apkaimes vientuļajiem sirmgalvjiem.

 

>>Harmoniska sadarbība pirmsskolas vecuma bērnu audzināšanā      
Vasaras beigās Beverīnas novadā notiks nodarbību cikls vecākiem, kurā idejas autore stāstīs par bērna emocionālajiem stāvokļiem, nepieciešamajām aktivitātēm un citiem nozīmīgiem tematiem vecākiem, lai vecākus sagatavotu skolas periodam.    

Pret konfektēm iemainītas 7 jauniešu projektu idejas

Pret konfektēm iemainītas 7 jauniešu projektu idejas

Martā fonda jaunieši izsludināja nu jau savu piekto ideju konkursu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem” ar saukli “Mainām idejas pret konfektēm”. Prieks just jauniešu aktivitātes palielināšanos, jo Jauniešu ideju laboratorija saņēma 19 jauniešu idejas no teju visiem Valmieras apkārtnes novadiem. Tiekoties ar jauniešiem un dodot papildu laiku ideju pilnveidošanai, JIL jaunieši kopā ar fonda padomes priekšsēdētāju Normundu Cercinu un Valmieras mēru Jāni Baiku nolēma dot iespēju īstenoties septiņām jauniešu idejām par gandrīz 1000 eiro! Ieskats jauniešu idejās:

 

>>Otrā elpa

Vasaras laikā jaunieši kopā ar Naukšēnu novada vidusskolu un pašvaldību īstenos ieceri par autobusa pieturas “Naukšēni” vizuālā izskata uzlabošanu – attīrīs sienas un jumtiņu no sūnām, noņems lieko krāsas kārtu, lai pēc tam veiktu krāsošanas darbus. Turklāt apkārtējo vidi pievilcīgāku padarīs arī sastādītās puķes.

 

>>Mājiņa derīgiem kukaiņiem    
Lauvu kluba jaunieši darinās mazās kukaiņu mājiņas visiem Valmieras bērnudārziem un pamatskolām, lai mazie skolēni uzzinātu vairāk par dažādām Latvijā dzīvojošām kukaiņu sugām un to dzīvi dabā.
 

>>Bērni dabā 
Jaunieši rīkos spēļu un gleznošanas pēcpusdienu Mazsalacā notiekošās nometnes bērniem, kurā taps paliekoša glezna kā dāvinājums Mazsalacas vidusskolai.
 

>>Ātrums
Mazsalacas automodelisma entuziasti iegādāsies jaunu trases auto modeli. Jaunieši modeli paši pilnveidos un apbūvēs, lai pēc tam piedalītos vietēja un nacionāla mēroga autotrases sacensībās Latvijā.

 

>>Brīvdabas kino vakari Rencēnos      
Vairākos jūlija sestdienu vakaros Rencēnos notiks jauniešu biedrības “VirziensA” rīkots brīvdabas kino vakars, kuros ikviens varēs skatīties dažādas ģimenes filmas. Turklāt Kino vakaru sestdienas atklās dziedošā Irmeju ģimene no Matīšiem.

 

>>Atpūtas stūrītis un makulatūras vākšanas punkts skolā        
Lai skolas starpbrīžos jauniešiem nebūtu jāsēž uz gaitenī esošajām palodzēm un radiatoriem, Rencēnu pamatskolas skolēni izveidos atpūtas stūrīti jeb dīvānu un galdiņu, kurā turklāt tiks iebūvēta arī makulatūras kaste.


>>Izturības skrējiens Rencēnos

Lai Rencēnos notiktu vairāk aktivitāšu visām paaudzēm, jaunieši rīkos Izturības skrējienu divu kilometru garumā. Tajā būs jāpārvar dubļu joslas, kāpelēšana pa virvēm un jāveic arī citi pārbaudījumi.

“Sev, tev, novadam” – iepriekš atbalstīto projektu norise

 

Jau ziņots, ka pagājušā rudenī konkursā “Sev, tev, novadam” atbalstītas 11 idejas, no tām dažas jau uzsākušas īstenošanu, bet citas jau noslēgušās. Šajā Ziņu lapā raudzīsim, kā veicās četrām no tām.>>Rokdarbu nodarbības Bērzaines iedzīvotājiem    
Pērlītes, aukliņas un auduma gabaliņi zibēja Kocēnu novada Bērzaines rokdarbnieču rokās, eksperimentējot ar iecerēm un krāsām. Divas reizes nedēļā gan jaunākas meitenes, gan dāmas cienījamos gados kopā apguva rokdarbu dažādas tehnikas. Jaunākajām meitenēm tā bija iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, bet vecākas kundzes apguva jaunus hobijus un novērtēja iknedēļas satikšanos. Prieks par kādu kundzi, kura līdz šim bija pārliecināta par savu rokdarbu neizdošanos, tagad ar lielu aizrautību filcē un rada skaistas gleznas līdz pat vēlai nakts stundai. Projekta autore Inese Līce, kura brīvprātīgi vadīja nodarbības, atklāja, ka vislabāk dalībniecēm patika tieši filcēšana un rezultātā tapusi vesela iestāde. Viņa teic, ka sākotnēji iecerētās rokdarbu tehnikas nemaz nepaspēja apgūt, tādēļ rudenī atsāksies nodarbības pēc pašu rokdarbnieču vēlēšanās.

 

>>“Jauns! Drosmīgs! Muzikāls!” 
Šī vasara tika atklāta ar jauno mūziķu talantiem konkursā “Jauns! Drosmīgs! Muzikāls!”. Tajā jaunieši no Valmieras un apkārtējiem novadiem parādīja savas muzikālās prasmes jaunatvērtajā Tautas harmonijas centrā Valmierā. Pēc žūrijas vērtējuma pirmo vietu ieguva Kristīne Daiga ar Valta Pūces dziesmu “Notiksies, kam jānotiek”. Projekta autore un jaunā vokāliste Lāsma uzsver, ka ne vienmēr būtiskākā ir uzvara, bet gan iespēja uzstāties uz lielās skatuves un saņemt vērtīgus ieteikumus no žūrijas, kas palīdz pilnveidot savu vokālu un talantu kopumā. Idejas autore priecājas par vērtīgo pieredzi, organizējot šāda veida pasākumu, un apsver iespēju arī nākamgad palīdzēt jaunajiem mūziķiem pierādīt sevi nākamajā muzikālajā konkursā.

 

>>Radošās darbnīcas korekcijas klases skolēniem  
Valmieras vakarskolas korekcijas klašu audzēkņiem notika radošās darbnīcas, lai attīstītu jauniešu praktiskās iemaņas un bagātinātu lietderīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Jaunieši darbojās virtuvē, gatavoja putnu būrīšus, lēja sveces un kopīgi svinēja Lieldienas, krāsojot olas un gatavojot apsveikumus. Daži skolēni atzina, ka to darījuši pirmo reizi. Pavasarī jaunieši nodevās āra darbiem, iekopjot Rātes upītes teritoriju ar dekoratīviem košumkrūmiem. Sakoptā un zaļojošā apkārtne ne vien priecē garāmgājējus, bet pašiem skolēniem sniedz nozīmīgu gandarījumu par ieguldītajām pūlēm un enerģiju.

 

>>Katram sava, mīļa atstarojošā veste!

Gada tumšajā laikā joprojām bija daudz gājēju, tostarp bērnu, kuri pārvietojoties nelieto atstarojošās vestes. Tādēļ valmieriete Zane Bulmeistare iesaistīja bērnus no Kocēnu, Rūjienas, Rencēnu un Brenguļu skolām un ar tiem kopā apgleznoja atstarojošās vestes. Viena no krāsainajām vestēm palika pašam skolēnam, bet otru – SIA “VTU Valmiera” šoferi dāvināja gājējiem, kuriem pārvietošanās laikā gar ceļa malu nebija vestes. Apgleznošanas laikā skolēni atkārtoja ceļu satiksmes noteikumus, bet akcijas noslēgumā skolēni ciemojās uzņēmumā “VTU Valmiera” un piedalījās atstarojošo vestu modes skatē. Kā pateicību par piedalīšanos “VTU Valmiera” dāvāja ekskursiju vienai klasei 200 eiro vērtībā – laimīgā roka izlozē bija Kocēnu pamatskolas skolēniem.

Ziedotāju klubs

Starp Burtniekiem un Gauju

Ceļš uz kempingu “Jaunarāji” ved caur gleznainu priežu silu. Iebraucot pagalmā, pretim nāk saimnieks Jānis Leitis, kurš tik tikko izrāvies no mājas darbiem. Turpat tālāk Gaujmalā ir sastutēti koki un dēļi varenam Jāņu ugunskuram, par ko “Jaunarāju” saimnieks teic, ka Saulgriežos gaida ciemos savus bērnus un mazbērnus.    
Jau attālajā 2011. gadā Jānis Leitis, būdams Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, kļuvis Valmieras novada fonda draugu un tagad līdzdarbojas Ziedotāju klubā.

Jānis Leitis ir īstens vietējais. Šeit, “Jaunarājos”, viņš ar ģimeni saimnieko jau 13 gadus. “Toreiz viss bija aizaudzis, māju uzbūvējām klajā laukā.” Bērnības gaitas pavadījis Rencēnos, pēc tam pārcēlies uz Daliņiem. Pabeidzis Valmieras Viesturu vidusskolu un, sekojot tēva pēdās, apguvis mežsaimniecību. J.Leitis savu enerģiju un zināšanas lika lietā, strādādams par mežsaimnieku un drošības tehnikas inženieri 24 gadus. Tikai 2000. gadā viņa dienaskārtība pakārtojās vietējās pašvaldības politikai, strādājot par Valmieras pagasta padomes priekšsēdētāju. Viņš stāsta, ka teritorijas reformu laiks nebija viegls, bet kopumā nācis par labu, palīdzot reģioniem attīstīties vienmērīgāk. “Valdība jau sen bija iecerējusi pārmaiņas, bet vilcinājās,” min J.Leitis. “Gala lēmums par Burtnieku novadu pieņemts pēc sarunām ar apkārtējiem pagastiem, balstoties uz centrā esošo Burtnieku ezeru. Neskatoties uz to, joprojām siltas atmiņas mājo par kādreizējo Valmieras pagastu. Īpašs prieks, ka daudz ideju, kuras tolaik ar domubiedriem tika aizsāktas, nu ir īstenojošās – Valmiermuižas parks ir skaisti sakopts, arī tolaik drosmīgā iecere, arī bērnudārzs “Burtiņš” 170 jauniem skolēniem nu ir pabeigts.

Šobrīd “Jaunarāju” saimnieks aizņemts ikdienas darbos, uzņemot viesus no Latvijas un ārvalstīm: Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas un Ķīnas. Viņš īpaši priecājas par vietējiem mājražotājiem un amatniekiem, kuri atraduši savu veidu kā būt tūristiem interesantiem, neskatoties uz to, ka viņi atrodas tālāk no ierastā ceļojuma maršruta.

Fonda atbalstītajos projektos Jānis Leitis visaugstāk novērtē idejas, kas ļauj iedzīvotājiem satikties, jo tikai tā rodoties labās lietas. Par atbalstītajiem projektiem viņš saka: “Tā nav liela nauda, bet tas emocionālais ieguvums iespējams ir pat vairāk ko vērts”. Kā iemeslu, kādēļ pievienojies Ziedotāju klubam, Jānis norāda: “Skaisti, ja kādam var palīdzēt, man iepatikās!” Viņš atzīst, ka Ziedotāju kluba tikšanās reizēs novērtē atmosfēru - to, ka klubā satiekas patīkami cilvēki bez liekām ārišķībām.”

Jauniešu ideju laboratorija

Fonda jaunieši piesaista finanses, rīkojot foto orientēšanos Valmierā

Fonda jaunieši piesaista finanses, rīkojot foto orientēšanos Valmierā

Pašā vasaras sākumā fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) rīkoja foto orientēšanos starptautiskas nometnes 60 jauniešiem no Latvijas, Spānijas un Velsas, kuras laikā viesi iepazina Valmieras populārākās apskates vietas un objektus. Tā kā VNF JIL mērķis ir dot iespēju jauniešiem īstenot savas idejas, kas iespējams ar pašu jauniešu piesaistīto finansējumu, tad foto orientēšanās šogad ir viens no VNF JIL finansējuma piesaistes veidiem. Vairāk lasi šeit.

 

Par VNF

Valmieras novada fonds (VNF) ir labdarības organizācija, kura, piesaistot vietējos ziedojumus, atbalsta Valmieras apkaimes iedzīvotāju iniciatīvas un labos darbus mūsu apkaimes sakārtošanai un attīstībai.

Fonds strādā pēc pasaulē atzīta – kopienas fonda – darbības modeļa. VNF pamatdarbība ir virzīta uz ziedojumu piesaisti no Valmieras pilsētas un rajona iedzīvotājiem, uzņēmējiem, bijušajiem valmieriešiem vai vienkārši Valmieras draugiem, kuri vēlas kopīgiem spēkiem stiprināt Valmieras novada attīstību. Piesaistītie ziedojumi konkursu kārtībā tiek izlietoti aktuālāko un svarīgāko vietējo iniciatīvu īstenošanai.

Valmieras novada fonds ir iespēja ar pašu saziedotajiem līdzekļiem sasniegt tieši tos mērķus, kas svarīgi mūsu apkaimei. Fonds ne tikai piesaista līdzekļus, bet ir arī aktīvs sociālo pārmaiņu veicinātājs vietējā sabiedrībā.

 

VNF ir Kopienu fondu kustības dalībnieks.

Fonda darbību pašlaik atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Valmieras pilsētas pašvaldība, kā arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Vairāk par fondu varat uzzināt VNF mājas lapā.