Jaunie jaunumi

Valmieras apkaimē īstenojas 11 lieliskas ieceres

Valmieras apkaimē īstenojas 11 lieliskas ieceres

Projektu konkursā “Sev, tev, novadam” pavasarī Ziedotāju klubs atbalstīja 11 idejas. Šobrīd daļa no tām ir īstenotas, bet citas vēl aicina uz līdzdarbošanos. Ar to, kā projektu īstenotājiem veicas, varat iepazīties ŠEIT.

Fonds atbalsta 15 NVO projektus Vidzemē

Fonds atbalsta 15 NVO projektus Vidzemē

Augusta beigās ir noslēgušies arī divi Vidzemes mēroga projektu konkursi – pilsoniskās sabiedrības un mazākumtautību iniciatīvām. Tos fonds rīkoja sadarbībā ar Kultūras ministriju. Ar rezultātiem varat iepazīties ŠEIT.

Jaunieši atbalsta četras kosmiskas ieceres

Jaunieši atbalsta četras kosmiskas ieceres

Krāsas un šļakatas un radošs lidojums – Jauniešu ideju laboratorijā atbalstu saņēmušas četras idejas projektu konkursā “Ieejam mākslas kosmoss” Par tām vairāk ŠEIT.

Skolā iet(i) man gribas!

Skolā iet(i) man gribas!

Kamēr skolēni bauda vasaras brīvlaiku, tikmēr paši mazākie nepacietīgi gaida savu pirmo skolas dienu. Diemžēl viss nepieciešamais skolas uzsākšanai izmaksā ļoti dārgi, tādēļ jo īpaši daudzbērnu un mazturīgām ģimenēm šis ir sarežģīts laiks. Jau devīto gadu Valmieras novada fonds aicina ziedot akcijai “Skolas soma”. Pirmklasniekiem no mazturīgām ģimenēm dāvāsim 25 eiro dāvanu karti kancelejas preču veikalā “Vidzemes papīrs”. Atbalstīt šo ieceri var, ziedojot uz kādu no VNF kontiem, norādot “Ziedojums Skolas somai”.

Vairāk informācijas ŠEIT.

Konsultācijas nevalstiskajām organizācijām

Konsultācijas nevalstiskajām organizācijām

Valmieras novada fonds no jūlija līdz pat decembrim piedāvā bezmaksas individuālās konsultācijas Vidzemes nevalstiskajām organizācijām. Pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam, konsultācijas ir pieejamas par tādiem svarīgiem NVO darbības aspektiem kā grāmatvedība, juridiskie un attīstības jautājumi. Speciālisti interesentus konsultēs pa e-pastu, telefonu vai ar iepriekšēju pieteikšanos klātienē Valmierā. Rudens pusē plānoti vairāki izbraukumi Vidzemes pilsētās. Plašāka informācija par konsultāciju tēmām ŠEIT.

Atbalsts Oļģerta Krodera piemiņai

Atbalsts Oļģerta Krodera piemiņai

Godinot izcilā režisora piemiņu, 2014. gada pavasarī esam uzsākuši sadarbību ar Oļģerta Krodera fondu, lai atbalstītu ieceri izveidot Kroderam veltītu pieminekli Valmierā pie teātra. Pieminekļa skici veido mākslinieks Aivars Vīlipsons, tā izveidei būs nepieciešami ap 50 000 eiro.

Līdz šim veikalos “Austris” un “Neldi” izvietotajās ziedojumu kastītēs vietējie ļaudis saziedojuši 430 eiro. Lai gan tā ne tuvu nav visa nepieciešamā summa, tomēr neliels sākuma kapitāls ir iegūts. Saziedotie līdzekļi uzglabāsies Valmieras novada fondā līdz brīdim, kad praktiski tiks uzsākta pieminekļa izveide. Ja vēlaties atbalstīt pieminekļa izveidi, ziedojiet ar pārskaitījumu uz kādu no VNF kontiem, norādot “Ziedojums režisora Krodera piemiņai”.

Vairāk informācijas šeit.

DEEDin – te pulcējas brīvprātīgie!

DEEDin – te pulcējas brīvprātīgie!

Vēlies būt brīvprātīgais vai jau esi? Pastāsti citiem par savu labo veikumu mājas lapā DEEDin.com un uzzini, kur vēl tu vari būt noderīgs. Visi iesūtītie stāsti, foto, video vai teksta formātā, piedalīsies konkursā, kur katru mēnesi ar balsojuma palīdzību noteiksim divus labākos brīvprātīgos. Tieši viņi saņems veicināšanas balvas un tiks izvirzīti kā īpašie viesi Brīvprātīgo dienas svinībām decembra sākumā. Grandiozais pasākums Rīgā pirmoreiz pulcēs visus Latvijas aktīvākos brīvprātīgos vienuviet un starp tiem vari būt arī tu.

Ikdienā savu brīvprātīgo veikumu vari atzīmēt un pavēstīt draugiem arī ar mobilo aplikāciju DEEDin, kas pieejama mobilajām iekārtām ar Android operētājsistēmu.

Atgādinām, ka Valmieras novada fonds kopā ar partneriem Rumānijā, Slovākijā un Beļģijā izveidojis brīvprātīgā darba platformu DEEDin. Tajā, reģistrējot paveikto, ikviens var saņemt virtuālas un reālas nozīmītes, dalīties ar pieredzes stāstiem un uzzināt par apkārt esošajām organizācijām. Šobrīd DEEDin.com reģistrētas jau gandrīz 200 organizācijas, kuras aicina brīvprātīgos palīgus. Lūko pēc tām šeit: www.deedin.com.

Labdarības noliktava ir atvērta

Labdarības noliktava ir atvērta

Labdarības noliktava ir atkal atvērta apmeklētājiem katru otrdienu un ceturtdienu no plkst. 12.00-18.00. Atgādinām, ka uz Labdarības noliktavu var nest drēbes, apavus un sadzīves lietas, kas jūsu saimniecībā vairs nav nepieciešams, bet joprojām ir labas un lietojamas. Lielgabarīta ziedojumus (gulta, rakstāmgalds, ledusskapis utt.) aicinām pieteikt pa tālruni 20258200 vai e-pastu vnf@vnf.lv. Tāpat bērnu apģērbu, apavus un rotaļlietas var ziedot tirdzniecības centra “Valleta” 4. stāvā ziedojumu kastē “Dāvā bērniem prieku”. Šie ziedojumi nonāks Labdarības noliktavā, kur tos varēs saņemt ikviens, kam tas nepieciešams.

Vecie jaunumi

Bumbu rallijs izcīna vairāk nekā 2000 eiro labdarībai

Bumbu rallijs izcīna vairāk nekā 2000 eiro labdarībai

Valmieras pilsētas svētkos 5. jūlijā ar intrigu un skaistu skatu Gaujas Kazu krācēs noslēdzās fonda rīkotais Labdarības bumbu rallijs. Visi dalībnieki var būt lepni, ka kopā esam papildinājuši programmas “Sev, tev, novadam” krājkasīti Valmieras apkaimes iniciatīvām par 2007 eiro. Rallijā arī noskaidrojām 22 laimīgos, kas saņem vietējo sponsoru dāvātās balvas. To vidū dāvanas no rallija lieldraugiem – lidojums “Aerodium” vēja tunelī un kulinārijas meistarklase ar Mārtiņu Sirmo. Kopā sacensībās piedalījās 1403 bumbiņas, iegādājoties sacensību biļeti par diviem eiro. Lai arī pasākuma dienā Latvijas straujākā upe meta pamatīgu izaicinājumu, paceļot ūdens līmeni metru virs normas, tas neapturēja Bumbu ralliju mesties valmieriešu iemīļotajās krācītēs un jau otro gadu radīt skaistus svētkus. Rallija uzvarētāju sarakstu un bildes no sacensībām var aplūkot ŠEIT.

Apkaimes darbnīcas Rūjienas novadā

Apkaimes darbnīcas Rūjienas novadā

Pavasarī fonds kopā ar Rūjienas pašvaldību organizēja Apkaimes ideju darbnīcas visos novada pagastos, lai gūto informāciju liktu lietā novada attīstības stratēģijā. Darbnīcās ļaudis izcēla sava novada stiprās un vājas puses, bet pēc tam kopīgi meklēja risinājumus sasāpējušiem jautājumiem. Tika aktualizēta kvalitatīva ceļa nodrošināšana līdz Lodei, sabiedrisko tualešu esamība pilsētā un bezmaksas informācijas pieejamība. Rezultāti no apkaimes darbnīcām atrodami ŠEIT.

Fonds īpaši priecāsies, ja turpmākajos projektu konkursos izdosies atbalstīt projektus, kas risinās kādu no apkaimes darbnīcās iezīmētajām problēmām.

Seniori tikās Naukšēnos

Seniori tikās Naukšēnos

Valmieras apkaimes seniori Līgo svētkus atzīmēja mājīgajā Naukšēnu estrādē. Pazīstamas melodijas sirmgalvjiem izdziedāja Rūjienas kapela “Rūvenas aures”, savukārt deju soļus ierādīja Rūjienas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Luste” un Naukšēnu senioru deju kopa “Švunkas”. Izzinājuši saulgriežu ticējumus, iestiprinājušies ar vietējo kvasu un pīrādziņiem, seniori pārvarēja kautrību un ļāvās dejotpriekam. Daži Jāņu svinētāji pauda gandarījumu, ka pirmo reizi griezuši dančus uz šīs estrādes skatuves. Paldies sakām Borisa un Ināras Teterevu fondam, ar kura atbalstu svētku reizēs Valmieras apkaimes vientuļie seniori satiekas lustīgos pasākumos. Tāpat paldies sakām SIA “Naukšēni” par kvasu un Naukšēnu kultūras namam un apkaimes novadu sociālajiem darbiniekiem par organizatorisko atbalstu.

Kopienu fondu akadēmija

Kopienu fondu akadēmija

Jūlija beigās Riebiņu novadā notika Latvijas kopienu filantropijas akadēmija, kuras laikā fokusējāmies uz izcilu fondu darbību – gan katram fondam uz vietas, gan visiem kopā Latvijā. Formulējām, kādam būtu jābūt ideālam kopienas fondam, lai neaizmirstu, kāpēc un ar kādu misiju šādas organizācijas pirms 11 gadiem tika veidotas. Tāpat plānojām vienotas aktivitātes – Bumbu ralliju, akciju “Skolas soma”, Jauniešu ideju laboratoriju u.c. Būtiska bija atziņa, ka Kopienu fondu kustība mums ir nepieciešama, jo dod papildu iespējas nekā vientulīga darbošanās tikai savā apkaimē. Tāpat vienojāmies, ka fondu primārais uzdevums ir un paliek intensīvi strādāt ar vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem ziedojumu jomā.

Kopienu fondi Latvijā darbojas vairāk nekā desmit gadus. Šobrīd tie ir Alūksnē, Kandavā, Lielvārdē, Liepājā, Limbažos, Talsos, Valmierā un Viduslatgalē.

Projektu konkursi

JIL konkurss “Ieejam mākslas kosmosā”

JIL konkurss “Ieejam mākslas kosmosā”

Mākslas kosmosā startē četras jauniešu idejas

Tas nu ir noticis! Gatavojoties īstam mākslas tornado viesulim ar precizētiem budžetiem, lidojošo šķīvīšu un vietu maiņām, VNF jauniešu ideju konkursā atbalstītas četras kosmiskākās jauniešu idejas! Liekot lietā VNF Jauniešu ideju laboratorijas piesaistītos līdzekļus 600 eiro apmērā, tostarp SEB bankas Valmieras filiāles un SIA “Akvarelis” atbalstu, jaunieši jau tuvākajā laikā īstenos savas lieliskās idejas Mazsalacā, Rūjienā un Valmierā!

 

>> “Mākslas tunelis”. Rūjienas jaunieši vēlas dāvāt savai pilsētai pievilcīgāku izskatu, tāpēc tumšajā un drēgnajā Rīgas ielas 9 tunelī veiks īstu mākslas grafiti uzliesmojumu! Tomēr tuneļa sagatavošana mākslai prasa ne mazums pūļu, jo meitenēm vēl jāatrod papildu finanses mākslas vietas remontdarbiem. Bez tiem mākslas kosmosu diemžēl nebūs iespējams īstenot… Tādēļ, rūjienieši, aicinām jūs visus palīdzēt meitenēm projekta “Mākslas tunelis” īstenošanā.

 

>> “Pacelsim gaisā uzvarētājus”. Lai izveidotu pienācīgu apbalvošanas vietu Baltijas labākajai airēšanas slaloma trasei Kazu krācītēs Valmierā puiši izdomāja izveidot radošu pjedestālu ar lielu foto baneri azimugurē. Sacīts – darīts! Ar SIA “Artifex” pretimnākšanu taps liels baneris, bet paši puiši no koka stabiem veidos pjedestālu!

 

>> “Mazā Indija Valmierā”. Mākslas un kultūras visums tiks ienests arī Valmieras Jauniešu dienās! 5. septembrī mākslas galerijā “Laipa” varēsim vērot brīvprātīgās Ilzes Leimanes fotodarbu izstādi “Indija ienāk Valmierā”, kā arī dzert tēju Indijas noskaņās un klausīties Ilzes piedzīvojumos par brīvprātīgo darbu Indijā. Savukārt mākslinieciski noskaņotie jaunieši varēs apgūt pamatus hennas tetovējumu zīmēšanu uz ķermeņa!

 

>> “Trešajās debesīs”. Mākslas kosmoss izpaudīsies arī Mazsalacas vidusskolas interjerā, jo jaunieši izlēmuši te izveidot neformālo stūrīti. Pašu veidotas un krāsotas mēbeles no koka paletēm, dekoratīvi putnu elementi un mīksti spilveni – viss, kas nepieciešams, lai Mazsalacas skolēni varētu apspriest savus jaunumus!

Projektu konkursi Vidzemes reģiona NVO

Projektu konkursi Vidzemes reģiona NVO

Kultūras ministrijaIr noslēgušies divi projektu konkursi, kuros savas idejas varēja iesniegt Vidzemes nevalstiskajās organizācijas. No tām atbalstītas 9 idejas konkursā pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai un 6 idejas mazākumtautību konkursā. Kopumā tika saņemti 27 projektu pieteikumi. Konkurss tapa sadarbībā ar Kultūras ministriju, kura piešķīra 22 tūkstošus eiro abiem konkursiem. Līdzīgi projektu konkursi notiek arī Kurzemes, Zemgales un Rīgas reģionā.

 

Līdz gada beigām, stiprinot pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, tiks īstenotas deviņas idejas:

 1. Biedrība “Atbalsts Valkai” rīkos pirmo Valkas novada jauniešu forumu ar mērķi radīt Jaunatnes politikas stratēģiju, bet pasākumā pulcēt jauniešus no visiem novada nostūriem.
 2. Burtnieku novada Rencēnu pagasta pensionāru biedrība “Sapratne” caur sportiskām aktivitātēm centīsies “izvilkt no mājas” attālāko māju seniorus un citu paaudžu ļaudis.
 3. Ēveles pagastā – biedrība “Pāvulēni”, rādot no laukiem nākušus cilvēkus, kas savā dzīvē daudz sasnieguši, rosinās vietējos ļaudis ticēt savām iespējām un jaunām idejām.
 4. Smiltenes novada Blomē iedzīvotājus uzrunās ar tautas amatu daiļrades motīvu – meklēs pagrabos un šķūnīšos paglabātās steļļu detaļas, kopā veidos stelles un atjaunos aušanas prasmes.
 5. Amatniekus no Vidzemes pulcēs arī “Valmieras Amatnieku parka fonds”, kas rudenī Valmieras Pārgaujā rīkos tirdziņu un koncertu.
 6. Alūksnes un Apes novada fonds, kas rīkos radošās darbnīcas un labdarības tirdziņus Ilzenē un Alūksnē.
 7. Alūksnes sieviešu apvienība “Katrīna” – rīkos dāmām apmācības par grupu un procesu vadību, bet vēlāk pulcēs forumā “Sieviete – sabiedrības dvēsele un labklājības veicinātāja”.
 8. Biedrība “Culturelab” rīkos nodarbības gan kultūras jomas darbiniekiem, gan pasākumus iedzīvotājiem un viņu iesaistei kultūrvides veidošanā.
 9. Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas” organizēs Vidzemes Stāstnieku skolu, kurā piedalīties aicinās ikvienu interesentu jau pavisam drīz!

 

Mazākumtautību iniciatīvu atbalstītās idejas:

 1. Alūksnes novada Pededzē, pie pašas Krievijas robežas, biedrība “Pededzes nākotne” izspēlēs tradicionālās kāzas, kas īpašas latviešu, krievu un Igaunijas setu tautas tradīciju sajaukumā.
 2. Kocēnu novada Zilākalna biedrība “Attīstība. Virzība. Izaugsme” kopīgos koncertos Zilākalnā, Pededzē un Valkā parādīs latviešu, slāvu un igauņu tradīcijas.
 3. Burtnieku novada Valmieras pagasta biedrība “Dziesmotā senatne” kultūru saietā oktobrī Valmiermuižā pulcēs vienuviet slāvu, čigānu un latviešu dziesmu un deju ansambļus.
 4. Strenču novada biedrība “Šūpolēs” ļaus Sedas vokālā ansambļa “Sudaruška” dalībniecēm apgūt un praktiski radīt tradicionālos krievu tautu tērpus, bet kopā ar Strenču un Sedas bērniem veidos kopīgas izstādes.
 5. Latviešu, ukraiņu, krievu, lietuviešu un ebreju jauniešus uz divu dienu kultūru festivālu Valmierā pulcēs Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas”.
 6. Valkas novada biedrībai “Radošā grupa “Lugaži”” vairāku mēnešu garumā dažādu tautību jaunās māmiņas satiksies uz sev aktuālu tēmu nodarbībām un etnisko integrāciju iepazīs pavisam netieši.

“Sev, tev, novadam”

“Sev, tev, novadam”

Pavasarī Valmieras novada fonds pēc ziedotāju un komisijas vērtējuma apstiprināja 11 idejas, kuras šajā vasarā ir uzsākušas savu īstenošanas gaitu. Pirmajā kārtā saņēmām 27 ideju skices, no kurām par pilnīgiem projektiem izauga 18 ieceres. Projektu vērtēšanā pirmo reizi iesaistījās Ziedotāju kluba dalībnieki, kā rezultātā katrā mūspuses novadā ir vismaz viens labvēļu atbalstīts projekts.

Programmas “Sev, tev, novadam” finansējumu veido Ziedotāju kluba dalībnieku un anonīmie ziedojumi no veikalu kastītēm, kā arī Labdarības bumbu rallijā pērn un šogad gūtie līdzekļi.

 

11 atbalstītās idejas:

 1. Rencēnos netālu no skolas tiks izveidots atpūtas laukums ar soliem un ugunskura vietu.
 2. Kauguru skolā tiks iekārtota pasaku istaba, kur skolēniem pēc stundām uzkavēties, lai sagaidītu autobusu mājup.
 3. Dikļos notiks izglītojošs cikls, kas ļaus izprast bērnu emocionālās vajadzības un apgūt kopīgas laika pavadīšanas iespējas.
 4. Naukšēnos hokeja spēlētājiem vairs nebūs jāsatraucas izlidojošām spēles ripām, jo ap bortiem tiks uzstādīts aizsargtīkls.
 5. Mūrmuižas jaunieši iekārtos dienas centra telpas brīvā laika pavadīšanai.
 6. Naukšēnu Cilvēkmuzejā ļaudis turpmāk tiks cienāti ar turpat audzēto ārstniecības augu tēju un uzzinās dabas velšu labvēlīgo ietekmi uz veselību.

 

Par vēl pieciem projektiem, kas vasarā jau paveikti, šajā ziņu lapā stāstām plašāk.

 

>> Jaunieši apgūst vērtīgas iemaņas izdzīvošanai

Gadsimtu griežiBiedrība “Gadsimtu griežos” jūlija vidū organizēja nometni “Kur skolēnu rotas karogs plīvo”. Tajā jaunieši apguva orientēšanās, ugunsdrošības, arborisma un alpīnisma prasmes. 38 Valmieras apkaimes jaunsargi un citi interesenti nedēļu dzīvoja zem klajas debess. Instruktoru uzraudzībā ar praktiskiem uzdevumiem apguva iemaņas, kā rīkoties ugunsgrēku gadījumā un kā orientēties meža apvidū. Projekta autors Ritvars Leitens īpaši priecājās, ka nometnē piedalījās arī jaunieši, kuri izvairās no skolas un bieži raksturoti kā problemātiskie jaunieši. Daži no viņiem pēc nometnes izrādījuši interesi apgūt arborismu Cēsu profesionālajā vidusskolā, bet citi izteica vēlmi pievienoties jaunsargiem. “Šādas iemaņas paplašina jauniešiem redzesloku un dod iespēju apzināt savas stiprās puses un hobijus,” norāda Ritvars. Ar Valmieras novada fonda ziedotāju atbalstu tika segti transporta izdevumi un sagādāts alpīnisma ekipējums, kas noderēs arī turpmākajām apmācībām.

 

>> Drošiem un skaistiem Kungu celiņiem būt!

Mazsalacā aktīvistu grupiņa aicina vietējo iedzīvotāju palīdzīgās rokas Kungu celiņu labiekārtošanai gar Salacas upi pilsētas centrā. Projekta autore Zinta Liepiņa pamanījusi, ka mazsalaciešu iemīļoto taciņu apdraud nogruvumi, bet lietus laikā celiņš ir īpaši slidens, tādēļ lūdza fondu atbalstīt grants iegādi celiņa nostiprināšanai. Šobrīd sagādāts viss nepieciešamais, nu kopīgi jāķeras pie grants uzvešanas, izlīdzināšanas un mietiņu iedzīšanas, talkā aicinot gan lielus, gan mazus. Ikviens var pieteikties Mazsalacas domē pie Antras Aizpurietes, kura palīdzēs ierādīt paveicamo darbiņu. Jaunieši šādā veidā var aizpildīt arī savu brīvprātīgā darba grāmatiņu. Darbus plānots paveikt līdz 31. augustam, lai jau septembra sākumā skolēni un vietējie ļaudis var doties uz skolu pa drošiem celiņiem.

 

>> Dzīve Ķoņu kalnā pakāpusies augstāk!

Koņu kalna kāpnesAr vietējo cilvēku uzņēmību Eiropas lielākais drumlins Ķoņu kalns turpina attīstīties un uzņemt arvien vērienīgākus pasākumus. Vairāku gadu garumā, īstenojot projektu pēc projekta, Ķoņu kalna galā tapusi estrāde ar skatuvi un deju grīdu, blakus tiem apskates objekti, bet šovasar iedzīvotāji ar fonda atbalstu pie kraujas uzcēla skaistas un drošas kāpnes, kas savieno grants karjeru un estrādi. Pateicoties tām, apmeklētāji var ērti sekot līdzi aktivitātēm karjerā un kalna galā. Projekta autore Maruta Krastiņa atzīst: “Šis bija viens no tehniski sarežģītākajiem projektiem, kur bez vīriešu zināšanām un spēka mēs nekādi nevarētu iztikt. Lielu paldies sakām arī vietējiem uzņēmējiem, kuri atbalstīja ar materiāliem. Bet jo īpaši – brīvprātīgajiem Didzim Kiresāram un viņa komandai, kuri smago darbu veica šīs vasaras viskarstākajā nedēļā.” Jūlija beigās kāpnes bija gatavas un tika noprovētas Ķoņu kalna svētkos, kur sacentās spēka vīri, ģimenes piedalījās dažādās atrakcijās. Vēlāk vietējie un apkārtējo novadu ļaudis pulcējās baudīt teātra izrādi Ķoņu kalna estrādē.

 

>> Volejbola prieki RūjienāRūjienas volejbola laukums

Siltais laiks mudina ļaudis pievērsities veselīgākam dzīvesveidam un sporta aktivitātēm. Rūjienas pilsētā starp daudzdzīvokļu namiem stāvēja aizaudzis volejbola laukums, kur reizi pa reizei jaunieši devās pamētāt bumbu. Zane Melngaile ar fonda atbalstu nolēma labiekārtot esošo laukumu un vēlāk noorganizēt sacensības. Tika sagādāti atkritumu konteineri un volejbola tīkli. Arī Rūjienas pašvaldība nāca talkā Zanes iecerei un sagādāja nepieciešamās smiltis, no kurām tika izveidoti divi spēles laukumi. Paveiktajam darbam punktu uz “i” uzlika kārtīgas sacensības dienas garumā, kurās piedalījās 11 komandas no Rūjienas un apkārtējiem novadiem. Zane priecājas, ka laukumi tiek izmantoti un cer šajā vasarā vēl paspēt noorganizēt otrās sacensības.

 

>> Mājīga vide mazuļiem

Mazsalacas "Lācēns"Šobrīd notiek remonta darbi Mazsalacas mazuļu skoliņā “Lācēns”. Pavasarī fonds atbalstīja nepieciešamo lietu iegādi telpas kosmētiskajam remontam. Brīvprātīgie skoliņas vadītāji Ieva un Mārtiņš Veides cītīgi strādā, lai jau septembrī ģimenes varētu sagaidīt ģimenes mājīgā atmosfērā. “Tūdaļ izlīmēsim tapetes, šeit palīdzīgas rokas noderētu”, Ieva stāsta. Par skoliņas nepieciešamību viņa saka: “Tas, ka neprasām dalības maksu, dod iespēju piedalīties tām ģimenēm, kurām ir grūti apstākļi un kurām šāda pozitīva pieredze visvairāk ir vajadzīga.” Viņa norādīja, ka uz iknedēļas nodarbībām nāk arī māmiņas no mazturīgām ģimenēm, tādēļ vēl jo svarīgāk iedot pozitīvu impulsu un palīdzēt integrēties sabiedrībā.

Ziedotāju klubs

Ziedotāju brokastis: Saruna par latviešu kultūras izcilību

Ziedotāju brokastis: Saruna par latviešu kultūras izcilību

Augusta beigās Valmieras Zontu klubs aicināja Ziedotāju kluba dalībniekus iepazīt latviešu kultūras izcilību, Valmieras muzejā tiekoties ar izstādes “Rīgas mākslas porcelāns 1925-1940” kuratori Ludmilu Neimiševu. Viņa, daloties ar savu pieredzi, stāstīja par mecenāta Pētera Avena veidoto porcelāna kolekciju, no kuras tikai neliela daļa pieejama muzeja apmeklētājiem. Ekspozīcija veidota ar 20. gadsimta 20.-30. gados Latvijā radītajiem darbiem. Kā norādīja Ludmila Neimiševa, katrs laikmets sākas un beidzas līdz ar būtiskām pārmaiņām cilvēku dzīvē, šeit bija aplūkojami darbi, kas radušies Latvijas neatkarības iedvesmā. Mākslas zinātniece norādīja uz grūtībām, ar ko sastopas Latvijas mākslinieki: “Tu nevaru būt izcils, ja neviens par to nezina,” tādejādi rosinot runāt un stāstīt par mūsu vērtībām.

Ne tikai ziedot, bet iepazīt savu apkaimi un līdzīgi domājošos

Ne tikai ziedot, bet iepazīt savu apkaimi un līdzīgi domājošos

Starp visiem vasaras darbiem īpašs prieks, ka ir notikušas jau trīs Ziedotāju brokastis, kur tiekas zaļie un oranžie kluba dalībnieki. Aprīļa beigās pirmajās brokastīs iepazināmies ar “Sev, tev, novadam” atbalstīto projektu īstenotajiem klātienē. Pēc svinīgās līgumu parakstīšanas pie kluba dalībniekiem viesojās Jeva Karabeško, kura stāstīja par spirāldinamikas modeli un to, kā to izmantot ikdienā. Turpretī otrās Ziedotāju brokastis launaglaikā jūlijā tika pavadītas laiskās noskaņās uz Gaujas tramvaja, iepazīstot Valmieru un fondu no citu skatupunkta un reizē atzīmējot VNF devīto jubileju. Neizpalika arī saruna par ziedošanu. Gunta Bole no SIA “Kunturi” uzsvēra, ka atbalsta fonda darbu, jo ziedojums paliek šeit un iespējams redzēt, kur un kā tiek izlietoti līdzekļi. Savukārt Dace Amona no SIA “Austris AG”, ka tā ir uzticība, kas pamudinājusi viņus kļūt par Ziedotāju kluba dalībniekiem. Domu papildināja SIA “Logu alianse” saimnieks Jānis Zvejnieks, norādot, ka, pateicoties uzticamām fonda personībām, var redzēt, ka fonds darbojas.

Aina Saleniece: viss lielais rodas no maziem darbiem.

Ziedotāju kluba dalībniece, sabiedriski aktīvā Aina Saleniece, šobrīd ir aizņemta dzīves skaistākajā darbā – auklē mazbērnus. Viņa priecājas, Aina Salenieceka beidzot strādāt algotu darbu, ir vairāk laika pievērsties pasaulīgām lietām un sevis izzināšanai. Ikdienā, esot vāveres ritenī, nav bijis tam laika.

Pabeidzot tehnikumu, darba gaitas Aina Saleniece uzsāka kolhozā kā grāmatvede, paralēli mācoties Lauksaimniecības akadēmijā iegūstot ekonomista specialitāti,  strādāja par ekonomisti. Pēc kolhozu likvidācijas  uzsāka darbu pašvaldībā sākotnēji par grāmatvedi un priekšsēdētāja vietnieci, bet pēcāk, ieguvusi maģistra grādu sociālajās zinībās, viņa kļuva par pašvaldības vadītāju. Šos gadus viņa atceras ar prieku: “Cilvēki ir darbīgi un čakli. Laukos jo īpaši kaimiņš kaimiņam palīdz. Protams, gadās starp visiem arī kāds, kuram pāreja no sociālisma uz kapitālismu ir bijusi daudz grūtāka,” piebilst A. Saleniece. Sarunā par vietējo iedzīvotāju aktivitāti viņa atklāj, ka liels neizmantotais potenciāls, slēpjas pensijas vecuma cilvēkos, kuri ir pie labas veselības: “Tieši viņiem ir nepieciešamās zināšanas, vēlme dot un darboties, bet visbiežāk trūkst kāda, kas pasauc un aicina,” norāda Aina. Tādēļ viņa uzsver nevalstisko organizāciju nozīmi. “Jo vairāk darbīgu sabiedrisko organizāciju – jo labāk! Lai arī tās ir mazas, bet kopā tās ļoti daudz paveic.”          
Pirms pāris gadiem arī viņa pati iesniedza projektu Valmieras novada fondā, par Zentas Mauriņas piemiņas istabas atjaunošanu un  labiekārtošanu, Beverīnas novada Mūrmuižā. Projekta laikā novada skolēni iepazinās ar rakstnieces daiļradi un piedalījās eseju konkursā. Aina priecājas par bērnu brīnišķīgajām esejām: “Mēs bijām no sirds aizkustināti– bērni esejās novērtēja, ka tu vari būt pateicīgs un laimīgs, ka tu esi fiziski vesels.” Skaists bija projekta noslēguma pasākums, kurā bērni saņēma dāvanā Zentas Mauriņas eseju grāmatas un pateicības rakstus. To visu mēs varējām paveikt pateicoties Valmieras novada fonda atbalstam.

Kā projekta iesniedzēja un īstenotāja A. Saleniece ierosina: “Nevajag baidīties iesniegt projektu, fonds ļoti palīdz pilnveidot ieceri, lai tā īstenotos.”

Šajā pavasarī viņa kā Ziedotāju kluba dalībniece piedalījās arī projektu konkursa “Sev, tev, novadam” ideju vērtēšanā klātienē. Pēc tikšanās ar katru projekta īstenotāju Aina saviļņoti teic: “Katrā idejā varēja sajust tieši tās vietas īpašo vajadzību un interesanto atrisinājumu. Redzams, ka katrs projekta iesniedzējs ir tur ielicis savu sirdi!” Prieks, ka katrā vietā ir darbīgi un uzņēmīgi cilvēki, kuriem rūp savas apdzīvotās vietas sakārtošana. Paldies cilvēkiem, kas dibināja Valmieras novada fondu, kas tajā strādā, kas ziedo, jo tā ir tā cilvēka lielākā misija palīdzēt citiem. Uz jautājumu, kas viņu pamudinājis ziedot un kļūt par kluba dalībnieci, viņa atbild: “Tu nekad neesi tik nabags lai tu nevarētu dalīties. Nav svarīgi, cik daudz tu dod, svarīgi, ka to vēlies. Ja visi dodam kaut mazumiņu, tad patiesībā varam paveikt daudz!”

Ziedotāju klubs – vieta, kur pulcējas Valmieras apkaimes labvēļi. Ziedojot un kļūstot par Ziedotāju kluba dalībnieku varēsiet piedalīties projektu izvērtēšanā un lemt, kas vajadzīgs Jūsu apkaimei. Atkarībā no summas, kas ziedota gada laikā, mainīsies Ziedotāju kluba priekšrocības. Par trim kluba pamatkrāsām kļuvusi brūnā, zaļā un oranžā, kas iezīmē katra labvēļa vēlmi iesaistīties iesniegto ideju vērtēšanā un Valmieras novada fonda rīkotajās aktivitātēs. Ziedojot € 20 kļūsiet par pirmā posma dalībnieku (tumši brūns zemes tonis), kas ļaus piedalīties projektu vērtēšanā, veidojot, kopā ar pārējiem, vienu balsi. Savukārt ziedojot € 70 un esot otrā posma dalībnieks (zaļā lapotnes krāsa) Jūsu projektu izvērtējums veidos vienu balsi kopvērtējumā. Šī posma dalībniekiem tiks rīkotas īpašas aktivitātes kā ziedotāju brokastis un izzinoša ekskursija, iekļaujot īstenotos projektu apmeklējumu. Vēlot Valmieras apkaimei vairāk kā € 140 un kļūstot par oranžā (košā ziedu krāsa) posma dalībnieku, iepriekšminētajām priekšrocībām tiks piepulcināti citi ekskluzīvi ieguvumi, piemēram, iespēja doties fonda organizētās ārvalstu ekskursijās.

Ziedotājs var būt jebkurš – indivīds, ģimene, sociāla grupa, uzņēmums, institūcija, kas Ziedotāju kluba “krājkasē” ziedo vismaz 20 eiro gadā.

Plašāka informācija par Ziedotāju klubu pieejama ŠEIT.

 

Lai kļūtu par Ziedotāju kluba dalībnieku, ziedot var ar pārskaitījumu uz vienu no VNF kontiem, vai skaidrā naudā Valmieras novada fondā, Garā ielā 10.

Jauniešu ideju laboratorija

Lido šu’ uz Cepļa ideju ballīti!

Lido šu’ uz Cepļa ideju ballīti!

Vai gribi organizēt savu pirmo (otro, trešo, ceturto..) pasākumu? Ja jā, tad jauniešu Ceplis ir Tava iespēja! Lido šurp uz Cepļa ideju ballīti 11. septembrī Garā ielā 10 un pastāsti pārējiem atnākušajiem, kādas idejas šaudās Tavā prātā! Dalīsimies komandās, meklēsim savām idejām domubiedrus, lai jau tuvākajos mēnešos ienestu Ceplī jaunas vēsmas ar jauniem pasākumiem!

JIL info diena – 16. septembrī!

JIL info diena – 16. septembrī!

Bieži vien JILa komandai citi jaunieši uzdod jautājumus: “Kas īsti ir JIL? Ar ko JIL atšķiras no citām Valmieras jauniešu organizācijām? Kā te var iesaistīties un ko es te varu iegūt?” Lai rastu atbildes uz visiem šiem jautājumiem, aicinām jauniešus 16. septembra OTRDIENĀ plkst.18.00 uz JIL Info dienu Garā ielā 10 (iekšpagalmā), jauniešu Ceplī! Piesolām Tev dažādas aktivitātes un simulāciju spēles, caur kurām iepazīsi JILu un tā galvenos darbības uzdevumus – finanšu piesaisti, jauniešu konkursa rīkošanu un iespēju dot citiem jauniešiem īstenot savas idejas!

Lai omulīgākas sarunas un spēles, pacienāsim Tevi ar krūzīti siltas tējas un kādu gardumu!

Pasaka par mākslas kosmosa jauniešiem

Pasaka par mākslas kosmosa jauniešiem

Reiz sensenos laikos VNF Jauniešu ideju laboratorija tika izsludinājusi savu pirmo tematisko mākslas konkursu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2014”. Kā jau citos šāda veida konkursos, arī šoreiz jaunieši devās uz apkārtējām skolām, lai stāstītu par konkursu un iegūtu viskosmosīgākās jauniešu idejas, kādas jebkad bijušas dzirdētas. Un kā gadījies, kā ne – vairāk nekā 40 iesniegtu ideju pirmajā kārtā! Tomēr otrajā kārtā ar jauniešu konkursa komisiju tikties spēja vairs tikai astoņas spēcīgākās idejas! Vērtēšana bija sūra un grūta, komisija smagi elsa un pūta, līdz beidzot izvēlējās četras vislabākās! Un tā ir aizsācies stāsts par Mazsalacas neformālo atpūtas stūrīti, Rūjienas Mākslas tuneli, mazo Indiju un uzvarētāju pjedestālu Valmierā! Lai visi dzīvotu ilgi un laimīgi, jaunieši savas idejas īstenos jau vasaras izskaņā.

Nopietnāka informācija par atbalstītajiem projektiem lasāma ŠEIT.

JIL skaits pieaug Latvijā

JIL skaits pieaug Latvijā

Patiess prieks un gandarījums par novadu fondiem Alūksnē, Lielvārdē, Viduslatgalē un Talsos, kur jau šoruden uzsāks darbu pie savu Jauniešu ideju laboratoriju (JIL) izveides! Iedvesmojoties no Valmieras JIL veikuma, Preiļos un Talsos jau atrasti jauniešu koordinatori, pārējās vietās šobrīd notiek aktīvi meklējumi. Lai atvieglotu JILa uzsākšanu, tiek plānots arī kopīgs seminārs visiem potenciālajiem koordinatoriem, kur Valmieras JIL dalīsies savā pieredzē jauniešu grupas koordinēšanā un projektu konkursu rīkošanā.

Par VNF

Valmieras novada fonds (VNF) ir labdarības organizācija, kura, piesaistot vietējos ziedojumus, atbalsta Valmieras apkaimes iedzīvotāju iniciatīvas un labos darbus mūsu apkaimes sakārtošanai un attīstībai.

Fonds strādā pēc pasaulē atzīta – kopienas fonda – darbības modeļa. VNF pamatdarbība ir virzīta uz ziedojumu piesaisti no Valmieras pilsētas un rajona iedzīvotājiem, uzņēmējiem, bijušajiem valmieriešiem vai vienkārši Valmieras draugiem, kuri vēlas kopīgiem spēkiem stiprināt Valmieras novada attīstību. Piesaistītie ziedojumi konkursu kārtībā tiek izlietoti aktuālāko un svarīgāko vietējo iniciatīvu īstenošanai.

Valmieras novada fonds ir iespēja ar pašu saziedotajiem līdzekļiem sasniegt tieši tos mērķus, kas svarīgi mūsu apkaimei. Fonds ne tikai piesaista līdzekļus, bet ir arī aktīvs sociālo pārmaiņu veicinātājs vietējā sabiedrībā.

 

VNF ir Kopienu fondu kustības dalībnieks.

Fonda darbību pašlaik atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Valmieras pilsētas pašvaldība, kā arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Vairāk par fondu varat uzzināt VNF mājas lapā.