Jaunie jaunumi

Projektu konkurss "Sev, tev, novadam"

Projektu konkurss

Ceļā uz pārmaiņām! Jaunā projektu konkursa "Sev, tev, novadam" nolikums gaida tikšanos ar Uzraudzības komiteju! Gaidiet jaunumus 3. februārī!

 

 

 

 

Krājkasītes lati un santīmi – apkaimei

Krājkasītes lati un santīmi – apkaimei

Līdz ar Jauno gadu ierasto lasi nomainījusi eiro tautumeita, tādēļ aicinām ikvienu ļaut pēdējiem iekrātajiem latiem un santīmiem izkļūt no krājkasītēm un dzīvot vērtīgi – atbalstot pārmaiņas savā dzīvesvidē. Visos Valmieras veikalos “Austris” un “Neldi” joprojām varat ziedot gan vecos latus, gan jaunos eiro – tie visi nonāks kopīgajā Valmieras apkaimes “krājkasītē” ar vienu lielu mērķu – projektiem konkursā “Sev, tev, novadam”.

Līdz šim ļaudis ziedojot monētas papildinājuši konkursa krājkasīti par 430 eiro. Pirmssvētku tirdziņā rūjienieši, ziedojot un iegādājoties fonda labdarības kartītes, vēlēja €50 (35 latus) novada attīstībai. Savukārt valmierieši, iemainot latus un santīmus pret piparkūkām, pie tirdzniecības centra “Valleta” saziedoja €340 (240 latus). Mazsalacā, suminot gada cilvēkus, ļaudis vēlēja €40 (30 latus) apkaimes ļaužu labo ideju īstenošanai.

Labdarības istaba Valletā

Labdarības istaba Valletā

Kopš novembra vidus tirdzniecības centrā “Valleta” ierīkota Labdarības istaba “Dāvā bērniem prieku”. Arī pēc gadu mijas tur joprojām atrodas kaste, kurā var ziedot bērnu apavus, apģērbus un rotaļlietas mazturīgām ģimenēm. Ļaujiet kurpju pārim, kas ir par mazu Jūsu bērnam, ziemas jakai un mājas plauktā gulošajam rotaļu lācim, iedegt prieka dzirksti kāda bērna acīs un palīdzēt apkaimes ģimenēm. Visi ziedojumi nonāks Valmieras novada fonda Labdarības noliktavā, kur ikviens, kam nepieciešams, varēs saņemt mantisku palīdzību.

Labdarības skola trešo gadu Valmierā un Latvijā, pirmo – ārvalstīs

Labdarības skola trešo gadu Valmierā un Latvijā, pirmo – ārvalstīs

Februārī Labdarības skola ar labajiem darbiem piepildīs Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas gaiteņus. Projektu nedēļā no 10.-14. februārim skolēni sadarbībā ar vietējām organizācijām īstenos pašu izplānotus labdarības un brīvprātīgā darba pasākumus, kas skars sociālās palīdzības mērķus, darbošanos brīvprātīgi un pašu izaugsmei noderīgu sfēru iepazīšanu. Labdarības skolas laikā tiks atklāta arī “DEEDin” – brīvprātīgā darba spēle sociālajā tīklā Facebook. Aplikācijā par paveiktajiem darbiem audzēkņi varēs nopelnīt pirmos žetonus, kas būs redzami viņu sociālajos profilos. Pateicoties šai aplikācijai, Labdarības skola tiks īstenota arī Slovākijā, Rumānijā un Beļģijā. Savukārt tepat Latvijā Labdarības skolu rīkos arī citi Kopienu fondu kustības dalībnieki Liepājā, Alūksnē un Talsos.

Eiropas vēsmas Valmierā

Eiropas vēsmas Valmierā

Jau no novembra Valmierā darbojas divi brīvprātīgie jaunieši no Vācijas un Francijas. Viņi turpmākos 8 mēnešus palīdzēs Kristīgajā žēlsirdības centrā, organizējot bērniem aktivitātes dienas centrā – mācot svešvalodas, vadot radošas rokdarbu un sporta aktivitātes. Laura no Berlīnes teic, ka doties brīvprātīgajā darbā pēc vidusskolas Vācijā ir ierasta prakse, tieši šo valsti viņai ieteikusi draudzene no Latvijas. Visvairāk viņu pārsteidz latviešu patriotisms, kāds neesot novērojams viņas dzimtenē. Turpretī Lūkass no Marseļas atzīst, ka līdz šim viņš par mūsu valsti neko neesot zinājis, līdzīgi kā Laura viņš šeit vēlas saprast savu nākotnes aicinājumu. VNF koordinē abu jauniešu brīvprātīgo darbu Valmiera un palīdz viņiem iejusties jaunajā vidē.

Ja arī Tu vēlies iesaistīties brīvprātīgajā darbā ārvalstīs, piesakies e-pastā vnf@vnf.lv! Valmieras novada fonds ir akreditēta Eiropas Brīvprātīgā darba organizācija jau kopš 2008. gada.

Vecie jaunumi

Ziemassvētku kartītes – nauda pārmaiņām ilgtermiņā

Ziemassvētku kartītes – nauda pārmaiņām ilgtermiņā

Sirsnīgās bērnu zīmētās kartītes nokļuvušas pie saviem adresātiem – pats karstākais Ziemassvētku apsveikumu laiks būs aizritējis, atstājot vērtīgu devumu nākamajiem iedzīvotāju projektiem arī nākamajos gados. Fonda neizskaramam kapitālam no kartīšu pārdošanas izdevies piesaistīt 765 latus (1090 eiro), no kuru regulārajiem bankas procentiem varēsim atbalstīt vietējo ļaužu ierosinātās pārmaiņas apkaimē. Sakām paldies mazajiem māksliniekiem Mūrmuižas bērnudārzā “Pasaciņa” un skolēniem Valmieras un Rūjienas mākslas skolā, kuri radīja šī gada kartīšu attēlus. Tikpat liela pateicība arī uzņēmējiem, kuri sveic savus sadarbības partnerus, vienlaikus ziedojot fondam.

Klauvējam pie vientuļo sirmgalvju durvīm

Klauvējam pie vientuļo sirmgalvju durvīm

Garās pievakares arvien vairāk rod vēlmi būt kopā ar līdzcilvēkiem un dot tiem savu sirds gaišumu. Arī fonda jaunieši Valmieras un apkaimes vientuļajam sirmgalvjiem sagatavoja kartiņas un iesaiņoja Borisa un Ināras Teterevu fonda vēlētos Ziemassvētku gardumus: mandarīnus, piparkūkas, karsto sulas dzērienu un citus našķus skaistās paciņās. Tām tika pievienoti Valmieras sākumskolas mazāko bērnu sagatavotie labumi un svētku vēlējumi, tā kopā veidojot varenu dāvanu sainīti. Brīvprātīgie jaunieši to pēcāk nogādāja pie senioriem. Arī šogad apstiprinājās iepriekšējo gadu pieredze – jauniešu ciemošanās nereti kļuva par sirsnīgu sarunu vismaz trīs tējas tašu garumā. Sirmgalvji iepazina tuvāk jauniešus, turpretī jaunā paaudze, aplūkojot sendienu fotoattēlus, uzzināja aizraujošu dzīvesstāstu līkločus. Valmieras apkārtējos novados eņģeļu darbu veic to sociālie darbinieki un brīvprātīgie palīgi, kopumā Valmierā un tās apkaimē nogādājot paciņas 250 vecajiem ļaudīm.

Līdzīgas našķu paciņas sirmgalvji saņēma jau Valsts svētkos, bet līdz vasarai dāvanas sagādāsim vēl divos svētkos.

DEEDin – apvienojot virtuālo ar reālo

DEEDin – apvienojot virtuālo ar reālo

Brīvprātīgais darbs ir foršs – patiesi! Šādu ziņu Valmieras novada fonds un kopienu fondi no Beļģijas, Rumānijas un Slovākijas vēlas nodot, īstenojot projektu “DEEDin”. Projekta nosaukums ir vārdu spēle angļu valodā, kur “deed” apzīmē labu darbu, “indeed” – patiešām, bet jaunvārds “deedin” izklausās pēc darbošanās. Patiesi laba brīvprātīga darbošanās!

Šogad tiks izveidota aplikācija sociālajā tīklā Facebook, kas ļaus krāt īpašas nozīmītes savā profilā par brīvprātīgo darbu reālajā dzīvē. Piemēram, Lielvārdes dienas centra komanda novērtē brīvprātīgā palīga Mārtiņa draudzīgumu ar virtuālu nozīmīti “Smaidīgākais brīvprātīgais” un turpmāk tā rotā viņa sociālā tīkla profilu. Tādā veidā Mārtiņa draugi uzzina vairāk gan par viņu, gan, iespējams, par citām iespējām, kā vērtīgi pavadīt brīvo laiku. Vienlaikus aplikācija “DEEDin” kalpos arī kā personas CV, uzkrājot kopējo brīvprātīgajam darbam veltīto laiku un būtiskākos sasniegumus.

Projekts notiek ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropa pilsoņiem” finansiālu atbalstu.

 

 

Latvija fondā un fonds Latvijā

Latvija fondā un fonds Latvijā

Ar savu zināšanu bāzi nevalstiskās organizācijas darbībā esam gatavi dalīties! To lieti izmantoja Līvānu un Ventspils novadu nevalstiskās organizācijas, kuras rudenī brauca aizgūt idejas efektīvākam darbam. Īpašu atzinību izpelnījāmies par darbu ar jauniešiem un mērķtiecīgu atbalstu iedzīvotāju mazajiem projektiem.

Oktobra beigās fonds piedalījās Latvijas lauku kopienu parlamenta tikšanās tepat Trikātā. Tās laikā organizatori atgādināja par izvirzītajām problēmām un risinājumiem, lai laukos būtu labvēlīga dzīves vide un darba iespējas. Organizācijas savstarpēji apmainījās ar pieredzi par darbiem, kurus jau šobrīd veic, lai izmainītu situāciju lauku rajonos. Ar pilnu Kopienu parlamenta izstrādāto rezolūciju varat iepazīties šeit: http://ej.uz/2wtd

Savukārt dienu vēlāk, 31. oktobrī, VNF vadītājs Ansis Bērziņš un Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta piedalījās diskusijā “Latvijas Radio 1” par brīvprātīgā darba attīstību Latvijā, nonākot pie atzinuma, ka spēcīgas brīvprātīgā darba saknes rodamas jau brīvvalsts veidošanās laikā. Šodien tā attīstību ierobežo cilvēku izpratne un ticība pašu spēkiem, kā arī koordinēšanas trūkums. Diskusijas ierakstu var noklausīties šeit: http://ej.uz/gc62

Projektu konkursi

12 jauniešu mini idejas Valmieras pusē

Novembrī fonda Jauniešu ideju laboratorija rīkoja mini ideju konkursu “Ja es būtu sava novada priekšnieks“, kurā jaunieši savas idejas īstenošanai varēja iegūt 20 latus (€28). Valmieras un tuvākās apkārtnes jaunieši iesniedza 91 ideju, no kurām tika atbalstītas 12 sabiedrībai aktuālākās un nozīmīgākās! Decembrī un vēl janvārī jaunieši ar lielu degsmi tās īsteno Ķoņos, Mazsalacā, Naukšēnos, Rūjienā un Valmierā. Lūk, atbalstītie projekti:

 1. “Izkrāsosim Valmieru” – jaunieši Valmierā zīmēs trīsdimensionālus grafiti zīmējumus, tā padarot pilsētu košāku un radošāku. Lai gan ideja ir atbalstīta konkursā, vēl nepieciešams to saskaņot ar pašvaldību.
 2. “Iepriecināsim bērnus slimnīcā!” – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši Ziemassvētku gaidīšanas laikā ciemojās Vidzemes slimnīcā un apciemoja bērnus. Jaunieši pārģērbās dažādās maskās, dāvāja mazajiem saldumus, kopā ar tiem rotaļājās un spēlēja dažādas spēles.
 3. “Info konfektes” jeb informējošus saldumus par tuvākajiem pasākumiem Valmierā pilsētas ielās decembrī dalīja Valmieras Valsts ģimnāzijas jaunieši. Tā teikt, divi vienā – gan saldumiņš, gan noderīga informācija!
 4. “Slidotavas atklāšanas pasākums” ar siltu tēju un gardām maizītēm notiks Naukšēnos, tiklīdz būs atnācis aukstums un sals. Siltais decembris slidotavu neļāva ierīkot.
 5. “Pozitīvā siena” tapusi Valmieras Valsts ģimnāzijā, kur savus vēlējumus un atziņas pozitīvākai dienai var pievienot skolēni, skolotāji un skolas viesi, tādējādi liekot pasmaidīt apkārtējiem! Nākotnē jaunieši plāno līdzīgu sienu izveidot arī Valmieras centrā.
 6. “Dāvanas no bērna rokām” tapa decembra vidū Ķoņu pamatskolā, kur meitenes kopā ar mazajiem bērnudārzniekiem veidoja jaukas dāvaniņas no papīriem, spīgulīšiem un citiem nieciņiem, lai iepriecinātu savus tuvākos un mīļos.
 7. “Tikšanās ar Renāru Zeltiņu” – izbijušais basketbolists un jaunā TV personība iedvesmos Mazsalacas jauniešus ar savu dzīvesstāstu un pieredzi.
 8. “Palīdzības auto” gadu izskaņā apbraukāja tuvākos pagastus un Valmieru, aicināja iedzīvotājus ziedot nevajadzīgās segas, matračus un spilvenus. Mantas jaunieši nogādāja Valmieras dzīvnieku patversmē, lai tās mazajiem iemītniekiem būtu silti aukstajā ziemā.
 9. “Svētki Rūjienas senioru mājā” notiks, kad Rūjienas vidusskolas jaunieši dosies uz Rūjienas slimnīcu. Tur mājīgā atmosfērā jaunieši kopā ar vecajiem ļaudīm ceps gardas piparkūkas, ko vēlāk kopā baudīs pie siltas tējas krūzes.
 10. “Muzikālā siena” atdzīvināja Mazsalacas vidusskolas tumšo gaiteni pie mūzikas kabineta. Turklāt tas veidots kā fotosiena, pie kuras varētu fotografēties ikviens Mazsalacas skolas viesis.
 11. “Piparkūku sirdis Ziemassvētkos” iepriecināja Valmieras Pārgaujas pansionāta iemītniekus. Tās cepuši, glazējuši un jaukās dāvaniņās sasaiņojuši Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši.
 12. “Sporta istabas atklāšanu Zilākalnā” pirms Ziemassvētkiem īstenoja pagasta jaunieši. Svinīgo atklāšanu papildināja dažādi gardumi un silta tēja no pašu apzīmētām krūzītēm.

Atbalstīto ideju video sižeti apskatāmi JIL YouTube kanālā http://www.youtube.com/user/VNFJIL

JIL konkurss “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”

Vēl pērnā pavasara beigās fonda jaunieši – ideju laboratorija – rīkoja savu otro ideju konkursu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”. Radošās idejas konkursa krājkasītē gaidīja 499,99 lati no JIL jauniešu, VNF Labo darbu programmas un SEB bankas ziedojumiem. Lai gan sākotnēji tika apstiprinātas trīs idejas, līdz realitātei tikušas divas. Šoreiz pastāstīsim par ģitāristu radošajām dienām.

 

»» Ezera akordi

Ģitāristu radošās dienas “Ezeru akordi” notika jūlija beigās Burtniekos, kad kopā sabrauca VidzemeEzera akordis jaunieši un trīs dienu garumā Burtnieku Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā pilnveidoja savu ģitāras spēli un kopā ar pārējiem jauniešiem apguva jaunus skaņdarbus. Lai iedvesmotos kopīgajām dziesmām, neizpalika arī jautras pasēdēšanas pie ugunskura, desiņu cepšana, peldes un ekskursija pa Burtniekiem. Laikapstākļi jauniešus nelutināja un plānotais koncerts pie Burtnieku ezera bija jāpārceļ uz mājīgajām iniciatīvu centra telpām. Tas joprojām bija sirsnīgs un aizkustinošs ikvienam klausītājam. Jaunieši izpildīja gan dažādas labi zināmas saldsērīgas balādes, gan lustīgas līdzi dziedāmās dziesmas!

 

Labo darbu programmas 2013. gada Pavasara konkurss

Pērnā gada pavasarī Labo darbu programmā atbalstījām vairākas sabiedrībai nozīmīgais iedzīvotāju iniciatīvas: tapa skolēnu dārzeņu dobe Trikātā, Rencēnu kulināri ieguva pilnvērtīgu virtuvi un oktobrī noslēdzās pēdējie Labo darbu pavasara programmas projekti. Par to, kas tika īstenots – lasiet tālāk.

 

»» Ar aizrautību un izpratni pagātnes stāstos

 

Vislabāk par vēsturi un brīvības alkām spēj stāstīt mūsu pašu vectētiņi un vecmāmiņas – cilvēki, kas bijuši aculiecinieki tik daudziem Mores muzejsnotikumiem. Augusta beigās Valmieras politiski represēto biedrība ar skolēniem piedalījās piemiņas akmens atklāšanā Matīšos, kur godināja latviešu rakstnieka un karavīra Aleksandra Grīna piemiņu. Bet septembra beigās kopīgā ekskursijā ar Valmieras skautu vienību uz Mores muzeju seniori stāstīja par brīvības cīņām. Tur, piedaloties 69. Mores kauju atceres pasākumā, izstaigāja arī kritušo karavīru piemiņas vietas. Visvairāk jauniešus aizrāva tanku apskate un kauju stāsti, cienājoties ar karavīru putru, tādā veidā satuvinot 49 ekskursantus un ļaujot vienam otru labāk iepazīt. Represēto biedrība priecājas, ka brauciens bija izdevies un jauks, arī turpmāk viņi vēlētos darboties kopā ar tik aizrautīgiem jauniešiem kā skautu vienība.

 

»» Pašu šūdinātas attīstības spēles bērnudārzam

 

Krāsains ābolītis, pērļota zemenīte un metamie kauliņi ar zvaniņiem gaida mazākos skolnieciņus Naukšēnu bērnudārzā. Bērnu māmiņas un audzinātājas, laužot mūsdienu rotaļlietu košumu un pilnīgumu, kas liedz darboties bērna iztēlei, nāca kopā un šuva bērniem attīstošas kustību un prātu trenējošas rotaļu mantas. Un tagad ikrīta nodarbība sākas uz māmiņu rotātajiem sēdspilveniem. Ķipari ar jauno rotaļlietu palīdzību apgūst šņorēšanas un pogāšanas māku, bet matemātikā skaitīt un atņemt lieti palīdz izšūtie kūkas gabaliņi. Projekta noslēgumā mazi pasaules pētnieki uzveda veselu teātri ar māmiņu un audzinātāju šūdinātajām rotaļu lellēm. Lielie šūšanas darbi ne vien radījuši paliekošas pirmsskolas izglītības grupas rotaļlietas, bet arī ļāva labāk iepazīties bērnu mammām un audzinātājām.

Ziedotāju klubs

Ziedotāju klubs – vieta, kur pulcējas Valmieras apkaimes labvēļi. Ziedojot un kļūstot par Ziedotāju kluba dalībnieku varēsiet piedalīties projektu izvērtēšanā un lemt, kas vajadzīgs Jūsu apkaimei. Atkarībā no summas, kas ziedota gada laikā, mainīsies Ziedotāju kluba priekšrocības. Par trim kluba pamatkrāsām kļuvusi brūnā, zaļā un oranžā, kas iezīmē katra labvēļa vēlmi iesaistīties iesniegto ideju vērtēšanā un Valmieras novada fonda rīkotajās aktivitātēs. Ziedojot €20 kļūsiet par pirmā posma dalībnieku (tumši brūns zemes tonis), kas ļaus piedalīties projektu vērtēšanā, veidojot, kopā ar pārējiem, vienu balsi. Savukārt ziedojot €70 un esot otrā posma dalībnieks (zaļā lapotnes krāsa) Jūsu projektu izvērtējums veidos vienu balsi kopvērtējumā. Šī posma dalībniekiem tiks rīkotas īpašas aktivitātes kā ziedotāju brokastis un izzinoša ekskursija, iekļaujot īstenotos projektu apmeklējumu. Vēlot Valmieras apkaimei vairāk kā €140 un kļūstot par oranžā (košā ziedu krāsa) posma dalībnieku, iepriekšminētajām priekšrocībām tiks piepulcinātas citi ekskluzīvi ieguvumi, piemēram, iespēja doties fonda organizētās ārvalstu ekskursijās.

Ziedotājs var būt jebkurš – indivīds, ģimene, sociāla grupa, uzņēmums, institūcija, kurš Ziedotāju kluba “krājkasē” ziedojis vismaz 20 eiro gadā.

Plašāka informācija par Ziedotāju klubu pieejama šeit. 

 

Lai kļūtu par Ziedotāju kluba dalībnieku, ziedot var ar pārskaitījumu uz vienu no VNF kontiem, vai skaidrā naudā Valmieras novada fondā, Garā ielā 10.

Tāpat kā iepriekšējā reizē un arī turpmāk – saruna ar kādu Ziedotāju kluba dalībnieku.

Pats savas kopienas arhitekts

Šoreiz stāsts par kādu neparastu iepazīšanos.

Kaspars Kaupe. Arhitekts. Būvju projektēšanas un teritoriju plānošanas jomā pierādījis sevi jau 15 gadus, no tiem 7 gadus vadot savu firmu Kaspars KaupeSIA “KK arhitekts”. Dzīvo ar pārliecību: “Jo vairāk tev zināšanu, jo lielāka tev iespējas ietekmēt savu dzīvi”. Nē, arī šo informāciju mēs sākumā nezinājām par noslēpumaino labvēli, kurš kādos Ziemassvētkos novērtēja Valmieras novada fonda darbību ar prāvu ziedojumu.

Kaspars iepazīšanos ar fondu komentē šādi: “Bija laiks, kad savā jomā varēja labi nopelnīt, un attiecīgi radās izvēles iespējas, vai uzticēt visu ienākuma nodokli valsts kasei, vai arī pašam novirzīt tā daļu kādai aktivitātei kopējās lietas labā. Meklēju, organizācijas, kuras spētu pārvērst ziedojumus pēc iespējas lielākā investīcijā sabiedrības attīstībā reģionos, un kuri ar savu darbību ir nopelnījuši pietiekamu uzticības kredītu. Par manu izvēli droši vien jāpateicas gana profesionālajai fonda vadības darbībai un brīvprātīgajiem palīgiem”.

Jāpiemin, ka Kaspars dzimis un audzis Valmierā. Visvairāk viņu saista izglītības un vides tēmas - “pietiekamas zināšanas un atbilstoši sakārtota vide ir divas ļoti svarīgas lietas, lai mēs katrs individuāli un visi kopā tiktu uz priekšu, attīstītos. Ja nākotnē izdosies, iespējams, ar jūsu starpniecību izveidošu savu projektu programmu”.

Par motivāciju ziedot Kaspars teic, ka mūsu valstī nedzīvojam vieni – tas, cik spējam virzīties uz priekšu mūsu attīstībā kopumā un sasniegt mērķi, ir atkarīgs ne tikai no līderiem, bet arī no visa kopuma smaguma centra, un jo tas ir tuvāk “astei”, jo vairāk mums visiem jāpiedomā, kā palīdzēt tikt uz priekšu tiem, kuri netiek uz priekšu tik straujiem soļiem, kā arī jārūpējas, lai attīstība būtu nodrošināta arī nākotnē.

SIA “KK arhitekts” vadītājs ne tikai regulāri ziedo iedzīvotāju projektiem, bet arī piedalās to izvērtēšanā. “Idejās augsti novērtēju, ja projektā ir domāts par plašākiem uzlabojumiem gan telpā, gan laikā – projekta pozitīvā ietekme ir pēc iespējas plašāka un paliekošāka. Protams, labi, ka vīri nenotriec laiku pie televizora, bet sanāk kopā kaut vai uzspēlēt zolīti, kas palīdz uzturēt smadzeņu aktivitāti, bet, iespējams, spēlējot, piemēram, “Agricola”, viņi vairāk attīstītu savas uzņēmēja spējas, un pēc kāda laika pagastos lauksaimniecībā nodarbināto nodokļu maksātāju un zemes īpašnieku datubāzēs vietējo uzvārdu būtu vairāk”. Sadarbojoties ar fondu attālināti, viņš rosina domāt par analītiskiem materiāliem, kas palīdzētu ziedotājiem saprast mērķus un ceļus, kā tie sasniedzami, gan lokālos, gan globālos kontekstos, kā arī iepriekšējo ziedojumu devumu attīstībā.

Par aizvadīto krīzi Kaspars atzīst, ka cilvēki vairāk ir sapratuši, cik nozīmīga ir viņu pašu aktivitāte. “Daži to nav sapratuši šeit, bet apguvuši gūstot pieredzi ārzemēs. Jācer, ka daļa atgriezīsies, bet pārējie kļūs par Latvijas vēstniekiem vai tirdzniecības aģentiem starptautiskai sadarbībai, kādi mums ir ļoti vajadzīgi” uzsver Kaspars. “Nedrīkstam ar viņiem pazaudēt saikni. Iespējams, Valmieras novada fonds ir viens no veidiem, kā justies piederīgiem savām saknēm, ziedojot un uzturot kontaktus ar dzimto pusi.”

Vērtējot Valmieras attīstību, Kaspars izsakās atzinīgi, vēlot, lai veidotos vairāk uzņēmēju, iespējams, arī izmantojot lielo uzņēmumu iemītas takas.

Jauniešu ideju laboratorija

Mini ideju konkursa norise

Mini ideju konkursa norise

Lai parādītu, ka jaunieši var un grib izdomāt dažādas nozīmīgas idejas vietējai sabiedrībai arī par nelielu naudas summu jeb 20 latiem, novembrī JIL rīkoja savu pirmo mini ideju konkursu “Ja es būtu sava novada priekšnieks”. Paši JILieši devās uz skolām, stāstīja par konkursu un konsultēja skolēnus ideju rakstīšanā. Tādēļ arī iesniegto ideju skaits ir liels – 91 ideja no JILa apmeklētajām skolām Ķoņos, Mazsalacā, Naukšēnos, Rūjienā un Valmierā! Vēlāk JIL veidota komisija izvēlējās idejas, kas sniedz sabiedrībai vislielāko labumu, ir gana atraktīvas un ar labāko ideju autoriem tikās klātienē. Galu galā iepriekš plānoto 11 ideju vietā tika pieņemts lēmums atbalstīt veselas 12! Tā kā ikviens labais darbs ir jāatzīmē, JILs rīkos īpašu pateicības pasākumu visām atbalstītajām idejām pēc to īstenošanas janvāra beigās!

Bērnu stūrītis BK Valmiera spēlēs

Bērnu stūrītis BK Valmiera spēlēs

Jau kopš oktobra sākuma JILieši BK Valmieras spēlēs atkal pieskata mazo bērnu stūrīti. Kopā ar bērniem tiek spēlētas dažādas rotaļas un spēles, mestas arī mazās basketbola bumbas bērniem piemērotos basketbola grozos. Neizpaliek arī krāsošanas un zīmēšanas darbi, kas īpaši kļūst aktuāli tad, kad mazie ķipari ir izdauzījušies ar bumbām un tiem neieciešams atpūsties. Tajā pašā laikā JILa jaunieši organizē arī loteriju, kur var iegūt atpūtas kompleksa dāvanu kartes, un arī soda metienu atrakciju, kur par precīzajiem bumbu metieniem balvā tiek saņemtas BK Valmiera vālītes!

Apmācības JILiešiem

Apmācības JILiešiem

Lai JILa jaunieši labāk apgūtu dažādu resursu piesaistīšanu savu ideju īstenošanai, janvāra sākumā VNF rīkoja tiem vairāku dienu apmācības Burtnieku multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā. Apmācības vadīja Inese Šubēvica, kas zināma kā viena no jauniešu finanšu piesaistes speciālistēm tieši jauniešiem. Caur dažādām neformālām mācīšanās metodēm jaunieši apguva daudz jaunu zināšanu par fondu un JIL jeb jauniešu bankām Eiropā, kā arī dažādus finanšu piesaistes un sabiedrības informēšanas veidus, ko izmantot JIL ikdienas darbos. Tomēr, jauniešuprāt, visvērtīgākā pieredze esot bijusi tikšanās un vērtīgie padomi finanšu piesaistē no fonda draugiem un padomdevējiem – Daces Amonas, Daigas Rokpelnes, Dāvja Sirmā un Kārļa Rokpeļņa, kuru ikdienas darbi saistīti ar dažādām citām jomām.

JIL apmācības finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas programma “Jaunatne darbībā”.

Apbalvoti JIL brīvprātīgie

Apbalvoti JIL brīvprātīgie

Patiess prieks un lepnums par JILa jauniešiem – Simonu Šmidti un Egitu Podnieci, kas saņēmušas apbalvojumus par brīvprātīgu un nesavtīgu darbu savas pilsētas labā konkursā “Esi brīvprātīgais Valmierā”! Lai piedalītos konkursā, meitenes uzskaitīja savus brīvprātīgos darbus, rīkotos pasākumus un citas brīvprātīgas aktivitātes, sniedzot arī savu pašnovērtējumu par paveikto. Egita kā brīvprātīga radošā fotogrāfe ieguva mākslas galerijas “Laipa” īpašo specbalvu, savukārt Simona tika pie īpašas dāvanu kartes no restorāna “Parks”.

Pētījums par jauniešu bezdarbu – nobeiguma taisnē

Pētījums par jauniešu bezdarbu – nobeiguma taisnē

Apkopojot jauniešu nodarbinātības iemeslus un rodot iespējamos risinājumus un labās prakses piemērus Vidzemes reģionā, Eduards Ozerinskis kopā ar VNF brīvprātīgajām pētniecēm – Lieni Goļču, Egitu Podnieci un Līgu Zariņu – ir izveidojis aizraujošu un atraktīvu video, kurā apkopotas galvenās atziņas ar jauniešu bezdarbu Vidzemē. Aptuveni 10 min garajā video ikviens var iepazīties ar galvenajiem aptaujas rezultātiem, uzzināt dažādas atziņas no uzņēmējiem, NVO, valsts sektora pārstāvjiem un arī pašiem  jauniešiem. Turklāt video minēti arī labās prakses piemēri, kā Prakse.lv, Madonas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions cīnās ar jauniešu bezdarbu, kā arī norādītas vairākas rekomendācijas jauniešu nodarbinātības uzlabošanā Latvijā un arī citās Eiropas valstīs. Video ikviens var noskatīties ŠEIT .

Pētījums Vidzemē un  citviet  Eiropā  tiek  veikts  ar  Eiropas  Komisijas  programmas  “Eiropa pilsoņiem” atbalstu un Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansējumu.

Par VNF

Valmieras novada fonds (VNF) ir labdarības organizācija, kura, piesaistot vietējos ziedojumus, atbalsta Valmieras apkaimes iedzīvotāju iniciatīvas un labos darbus mūsu apkaimes sakārtošanai un attīstībai.

Fonds strādā pēc pasaulē atzīta – kopienas fonda – darbības modeļa. VNF pamatdarbība ir virzīta uz ziedojumu piesaisti no Valmieras pilsētas un rajona iedzīvotājiem, uzņēmējiem, bijušajiem valmieriešiem vai vienkārši Valmieras draugiem, kuri vēlas kopīgiem spēkiem stiprināt Valmieras novada attīstību. Piesaistītie ziedojumi konkursu kārtībā tiek izlietoti aktuālāko un svarīgāko vietējo iniciatīvu īstenošanai.

Valmieras novada fonds ir iespēja ar pašu saziedotajiem līdzekļiem sasniegt tieši tos mērķus, kas svarīgi mūsu apkaimei. Fonds ne tikai piesaista līdzekļus, bet ir arī aktīvs sociālo pārmaiņu veicinātājs vietējā sabiedrībā.

 

VNF ir Kopienu fondu kustības dalībnieks.

Fonda darbību pašlaik atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Valmieras pilsētas pašvaldība, kā arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Vairāk par fondu varat uzzināt VNF mājas lapā.