Jaunie jaunumi

Valmieras apkaimes labvēļi tiekas Ziedotāju klubā

Valmieras novada fonds piedāvā kļūt par Ziedotāju kluba biedru un izbaudīt mērķtiecīgas ziedošanas sniegtās iespējas. Kļūstot par kluba biedru, varēsiet balsot par iedzīvotāju projektiem un kopā ar citiem labvēļiem piedalīties īpašos Ziedotāju kluba pasākumos. Plašāk par Ziedotāju kluba ieguvumiem lasiet ŠEIT.

 

Gatavojiet idejas Labo darbu programmas Rudens konkursam!

Gatavojiet idejas Labo darbu programmas Rudens konkursam!

Kamēr fonds vēl gatavojas novembrī izsludināt Labo darbu programmas Rudens konkursu, jau tagad rosinām padomāt par to, kā Valmierā un apkaimes novados pietrūkst, lai tā kļūtu par drošu un daudzveidīgu vidi, un ko paši savā kopienā varam darīt tās labā. Projektu konkursā aicināsim iesniegt idejas, kas vērstas uz iedzīvotāju sadarbību un pašpalīdzību. Projektu stāstus no Pavasara konkursa lasiet ŠEIT.

 

Labdarības noliktava atsākusi darbu

Labdarības noliktava atsākusi darbu

No 15. augusta pēc vasaras atpūtas VNF un Sarkanā Krusta Labdarības noliktava atkal ir pieejama ziedotājiem un apmeklētājiem. Noliktava darbojas ik otrdienu un ceturtdienu no pulksten 12:00 līdz 18:00 Valmierā, Garā ielā 10 (ieeja no pagalma puses).

Labdarības noliktava ir vieta Valmierā, kur iespējams nogādāt dažādas lietas, kas pašu saimniecībā kļuvušas liekas, bet joprojām ir labas un lietošanas kārtībā. Noderīgs ir it viss: apavi, trauki, rotaļlietas, gultas veļa, sporta inventārs utt. Aicinām ziedot, jo varbūt tieši Tavā mājā nevajadzīga lieta kādam citam būs ļoti noderīga!

 

Aicinām ziedot mēbeles un sadzīves tehniku

Aicinām ziedot mēbeles un sadzīves tehniku

Ja maināt dzīvesvietu vai vienkārši gādājat sev jaunas mēbeles vai sadzīves tehniku, bet vecās lietas joprojām ir labā lietošanās kārtībā – ziedojiet tās! Mums apkārt netrūkst ģimeņu, kur bērni guļ uz aizvēsturiskiem matračiem, mācībām izmanto

nepraktiskus galdus vai saimes veļu mazgā ar rokām, jo nav rocības sagādāt ko labāku.

Tāpēc Jūs ar saviem mantiskajiem ziedojumiem varat palīdzēt.

Zvaniet uz Valmieras novada fondu pa tālruni 20258200 vai rakstiet uz e-pastu vnf@vnf.lv, pieņemsim informāciju par Jūsu ziedojumu, atradīsim saņēmēju un iepazīstināsim Jūs ar jauno mantu saimnieku, lai paši varat vienoties par mantas saņemšanu. Varat mums zvanīt un ziedot gan sadzīves tehniku (veļas mašīnas, ledusskapji, televizori utt.), gan mēbeles (skapji, gultas, galdi, krēsli utt.).

 

Unikālas Ziemassvētku apsveikumu kartītes Jūsu partneriem

Unikālas Ziemassvētku apsveikumu kartītes Jūsu partneriem

Garāki vakari liecina par Ziemassvētku tuvošanos, kas laicīgi liek domāt par apsveikumu kartīšu gatavošanu. Arī šogad fonds uzņēmumiem piedāvā Valmieras Mākslas vidusskolas, Rūjienas mākslas skolas un apkaimes bērnudārzu audzēkņu zīmētas atklātnītes. Jau novembra sākumā būs pieejami attēlu paraugi, no kuriem varēsiet izvēlēties unikālu zīmējumu, kuru pielāgosim Jūsu vajadzībām.

 

Fondā jauns “finanšu guru”

Fondā jauns “finanšu guru”

Rudens nācis ar pārmaiņām fonda kolektīvā – līdzšinējās grāmatvedes Rasmas Rundes darbus pārņem Dzintra Blaua. Rasma Valmieras novada fondā bijusi kopš tā dibināšanas, palīdzot sakārtot augošā apgrozījuma ciparus jau astoņus gadus. Pārdzīvoti arī skarbāki brīži, piemēram, pusotra gada garā cīņā ar Valsts ieņēmumu dienestu par naudas sodu “brīvprātīgā grāmatveža lietā”. Apgūstot arvien jaunus darbības virzienus un iesaistoties starptautiskos projektos, arī grāmatvedības uzskaite kļūst komplicētāka, tādēļ Rasma nolēma doties pelnītā atpūtā.

Uz VNF izsludināto grāmatveža vakanci atsaucās 12 interesenti. Kā atzina atlases komisija, lēmums bija grūts, jo kandidāti bija atšķirīgi un vienlīdz spēcīgi. Izvēlētā grāmatvede Dzintra Blaua no Trikātas zināšanas par finanšu pārvaldību guvusi Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kuras augušas, 20 gadu garumā strādājot pašvaldībās, dažādos uzņēmumos un nevalstiskā organizācijā.

Paldies sakām Rasmai par ieguldīto darbu fondā un pacietību dažkārt trakulīgajā darba ritmā.

Savukārt Dzintrai vēlam darbaprieku, kārtojot finanses Valmieras apkaimes labā.

 

Vecie jaunumi

Atklāta jauniešu māja – Ceplis

Atklāta jauniešu māja – Ceplis

Kopš pagājušās nedēļas, 11. septembra, Valmierā jauniešiem ir sava neformāla tikšanās vieta – Ceplis, Valmieras novada fonda pagalmā, Garā ielā 10. Pateicoties Jauniešu ideju laboratorijas dalībnieku entuziasmam un SIA “Latvijas Mobilais telefons” ziedojumam, izdevies iekārtot telpas, kur dažāda vecuma jauniešiem satikties un lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Gada sākumā bijušajā keramikas darbnīcā “Ceplis” aizsākās remontdarbi – sienas ieguva sulīgi košas nokrāsas, savukārt ieklātā grīda, pēc jauniešu iniciatīvas, izrotājās trakulīgās krāsu šļakatās. Vasarā JILa jaunieši labiekārtoja telpas, no paletēm montēja mēbeles un šuva spilvenus, lai jau līdz ar skolas atsākšanos varētu uzņemt jaunos biedrus radošās noskaņās. Turpmāk Ceplī jaunieši varēs pulcēties, kopā spēlēt galda spēles, rīkot akustiskos koncertus, dzejas un citus tematiskos vakarus vai arī vienkārši pārrunāt dienas notikumus.

Vairāk par paša Cepļa atvēršanu un to, kas tur turpmāk notiks, varat lasīt ŠEIT.

 

Kopienu fondu kustībai – 10 gadi Baltijā

Kopienu fondu kustībai – 10 gadi Baltijā

Pirms desmit gadiem Latvijā, līdz ar pirmo vietējās labdarības organizāciju izveidošanu Talsos un Lielvārdē, aizsākās Kopienu fondu kustība. 10. oktobrī, par godu jubilejai, Kocēnu kultūras namā notika starptautiska konference, kurā tikās teju 100 fondu dalībnieki, pašvaldību vadītāji, ziedotāji un citi interesenti no visas Latvijas. Pasākumam pievienojās 24 viesi no 9 dažādām valstīm, tostarp “Globālā fonda kopienu fondu atbalstam” direktore Dženija Hodžsone no Dienvidāfrikas, kura sniedz ieskatu šīs jomas attīstības tendencēs citviet pasaulē: “Šobrīd ziedotāji vairāk vēlas dod tieši savai kopienai, tādēļ labdarības organizācijas kļūst arvien lokālākas.” Latvijas Universitātes pētniece Linda Zīverte iepazīstināja ar pētījumu par fondu ietekmi vietējās kopienās, secinot: “Jo augstāka savstarpējā uzticēšanās un sadarbība, jo straujāka ekonomiskā izaugsme.” Aizraujošu noslēgumu nodrošināja trīs paneļdiskusijas, kurās dalībnieki iezīmēja netradicionālus darbības virzienus, izcilību attiecībās ar ziedotājiem un prasmīgu finanšu līdzekļu izlietošanu kopienas vajadzībām.  Konferencē piedalījās arī dalībnieki no Eiropas Jauniešu bankām, kas Latvijā pazīstamas kā Jauniešu ideju laboratorijas, piesaistot līdzekļus jauniešu projektu konkursiem. Larisa Dragoša no Klužas kopienas fonda Rumānijā stāstīja par jauniešu spēju 2013. gadā piesaistīt vairāk kā 3500 latus, iedrošinot plašāk attīstīt Jauniešu ideju laboratoriju praksi Latvijā un uzsverot: “Uzticieties jauniešiem, dodiet viņiem iespēju un jūs būsiet pārsteigti, cik daudz viņi var paveikt!”

Vairāk informācijas, fotogrāfijas un prezentācijas atradīsiet KFK mājas lapā www.kopienufondi.lv.

 

Rallijs ienes labdarībai 800 latus

Rallijs ienes labdarībai 800 latus

Augusta sākumā Valmieras pilsētas svētkos fonds rīkoja neparastu sacensību – Labdarības bumbu ralliju. Tajā piedalījās Valmierieši un pilsētas ciemiņi iegādājoties lata apmērā biļeti, uz kuras bija norādīts startējošās bumbiņas numurs. Šādi uz ralliju sagatavojās tūkstošs bumbu, kuras 10. augustā tika izbērtas virs Kazu krācēm. Tur, spēkojoties ar ūdens mutuļiem, traucās uz finiša līniju, lai būtu starp pirmajām 16, kuras ieguva balvas. Par vareno balvu fondu (400 latu apmērā) parūpējās Valmieras apkārtnes uzņēmēji, dāvājot gan biļetes uz teātri, kino un džeza koncertu, kā arī noderīgas dāvanu kartes viņu piedāvātajiem pakalpojumiem.

Bumbu rallijā tika gūti 1000 lati, no tiem 200 lati izlietoti pasākuma īstenošanai, savukārt 800 lati nonāca labdarībai Valmieras apkaimei, kas jau šogad ļaus izsludināt rudens Labo darbu programmas

projektu konkursu iedzīvotājiem. Paša Bumbu rallija galerija lūkojama ŠEIT.

 

Piepildītas visas skolas somas!

Piepildītas visas skolas somas!

Jau astoto gadu ziedotāju sarūpētās dāvanu kartes ļāva salikt zīmuļus, aplikāciju papīru, guaša krāsas un citus piederumus Valmieras apkārtnes mazturīgo ģimeņu pirmklasnieku skolas somās. Šogad, domājams, dēļ valsts atbalsta burtnīcu iegādei, saņēmām vien 70 ģimeņu lūgumu pēc palīdzības. Tādēļ īpašs prieks, ka vietējo uzņēmēju un ziedojumu kastītēs saziedotie līdzekļi 1850 Ls apmērā ļāva atbalstīt visu ģimeņu līgumus, pasniedzot dāvanu karti 20 latu vērtībā kancelejas preču veikalā “Vidzemes papīrs”. Akcijas “Skolas soma” noslēguma pasākumā 5. septembrī viesnīcā “Wolmar” ieradās ģimenes no Kocēniem, Rūjienas un Naukšēniem, lai saņemtu dāvanu kartes un baudītu nelielu koncertu. Pasākumā, kopā ar ziedotājiem, iejūtoties pirmklasnieka lomā, minēja mīklas un risināja dažādus atjautības uzdevumus un cienājās veikalu tīkla “Maxima” dāvātajām Meistara markas tortēm. Par muzikālo baudījumu parūpējās Vindas meitenes ar sagatavotajām dziesmām. Sakām lielu paldies visiem, kas piedalījās “Skolas somas” akcijā un sniedza atbalstu apkārtnes ģimenēm!

 

 

Piektā Elīzas vijole atbalsta jaunos talantus

Piektā Elīzas vijole atbalsta jaunos talantus

Atbalstot jauno talantu izaugsmi, ar fonda un Elīzas Purmales piemiņas fonda atbalstu Valmieras mūzikas skolas centīgā piektās klases skolniece Amanda Dārta Kakse saņēma dāvinājumā vijoli.

Vijole Dārtas lietošanā būs tik ilgi, kamēr vien viņa mācīsies Valmieras Mūzikas skolā. Pēc tam ģimene ar Valmieras novada fonda un skolas pārstāvjiem vienosies par tālākajām gaitām – vijole vai nu nonāks Mūzikas skolas īpašumā, vai arī Dārta to varēs paturēt, ja izvēlēsies turpināt vijoļspēli koledžā vai kā citādi profesionāli pilnveidot savu spēlētprasmi. Jāatgādina, ka Elīzas Purmales piemiņas fondu veido iedzīvotāju ziedojumi, kas 2007. gadā bija paredzēti divpadsmitgadīgās meitenes ārstēšanai. Diemžēl viņa mira, un fonds kopīgi ar Purmaļu ģimeni nolēma ļaut savāktajiem ziedojumiem “dzīvot vienmēr”, tos neaizskaramā kapitāla veidā noguldot bankā un par uzkrātajiem procentiem ik gadu ar vienas vijoles dāvinājumu atbalstīt Valmieras Mūzikas skolas jauno talantu izaugsmi.

 

Fonda jubileja – bezgalīgi labās sajūtās

Fonda jubileja – bezgalīgi labās sajūtās

Ar bezgalīgi labām sajūtām augusta beigās dalījās fonds un ziedotāji, tiekoties VNF jubilejas pasākumā Beverīnas novada Mūrmuižā. Saksofona pavadījumā Valmieras apkārtnes labvēļi izvēlējās savus akvareļu toņus un iekrāsoja tos vienotā labo sajūtu gleznā.

Viesi caur īstenoto projektu stāstiem atklāja bezgalīgi labo sajūtu noslēpumu, izmantojot visas piecas maņas: sadzirdot kopienas vajadzības, saožot labākos risinājumus, sataustot vietējo cilvēku atbalstu un saredzot paveiktā darba rezultātu, spēt izgaršot labdarību visās tās niansēs. Lai arī turpmāk sajustu labos darbus ar visām maņām 13 Valmieras apkaimes labvēļi jau pievienojās Ziedotāju klubam, vēlot vairāk nekā 500 latu vietējo iedzīvotāju idejām nākamajos VNF projektu konkursos. Par uzticību un atbalstu fonda darbam jubilejas pasākumā paldies vārdus un nelielas simboliskas dāvaniņas saņēma katrs fonda labvēlis un brīvprātīgie palīgi. Visnotaļ lielu paldies veltām arī tiem, kuri šoreiz nevarēja pagodināt mūs ar savu klātbūtni, bet bez kuriem nebūtu iespējams tik daudz paveikt.

 

Baleta izrāde Valmieras apkaimes senioriem

Baleta izrāde Valmieras apkaimes senioriem

Augusta vidū, Inese Galante sadarbībā ar Ziedot.lv aicināja Valmieras apkārtnes sirmgalvjus un fonda brīvprātīgos uz labdarības koncertu – muzikāli horeogrāfisku izrādi “Dvēseles stīgas” Dzintaru koncertzālē. 43 seniori no Mazsalacas, Naukšēniem, Burtniekiem, Beverīnas, Kocēniem un 9 fonda brīvprātīgie devās uz Jūrmalu. Pāris stundas pirms paša koncerta Valmieras puses sirmgalvji izmeta līkumiņu pa skaistajām Jūrmalas ieliņām, kamēr citi baudīja jūras un kāpu svaigo gaisu. Koncerta uzvedums ļāva izbaudīt izdejoto likteņu pagriezienus un prasmīgi veidoto emociju kolāžu, ko papildināja Raimonda Paula mūzika. Mākslinieku uzstāšanās tik ļoti iekustināja pensionāru un brīvprātīgo jauniešu noskaņu, ka atpakaļceļš pagāja dziesmās. Kā pats šoferītis vēlāk teicās: “Šitik muzikālu grupu vēl neesot vedis.” Paldies sakām Ineses Galantes fondam un Ziedot.lv par iespēju, bet Mazsalacas un Naukšēnu pašvaldībām par autobusiem.

 

Kopienu fondu akadēmija Alūksnē

Kopienu fondu akadēmija Alūksnē

Jūnijā Alūksnē notika kopienu filantropijas “Vasaras akadēmija 2013” nodarbību cikls par tēmu līdzekļu piesaiste vietējai kopienai, kurā pieredzes apmaiņā dalījās un kopdarbu ieskicēja Latvijas aktīvāko novadu fondu vadītāji un viņu domubiedri. Akadēmijas pirmo daļu vadīja Irēna Matuze – Karabeško, kura ļāva par finanšu jautājumiem paraudzīties no citas puses, diskutējot par tematu “Kā domāt un tikt pie naudas”, tālāk par jaunām programmām un turpmākām sadarbības iespējām ar Borisa un Ināras Teterevu fondu stāstīja Mareks Indriksons. Pēc notiekošajām mācībām esošie fondu vadītāji apspriedās ar jaunizveidotajiem fondiem Preiļos un Kandavā, palīdzot sagatavot darbības stratēģiju produktīvam darbam savā kopienā.
Otrajā dienā dalībnieki iepazinās ar Alūksnes un Apes novada fonda darbu un tā atbalstītājiem, kuri padalījās ar savu veiksmes atslēgu. Alūksnes novada domes izpilddirektore Janīna Čugunova norādīja, ka, atbalstot iedzīvotāju idejas, varbūt nav tik svarīga tā nauda, ko piesaista, bet tas, ka tā iedrošina un pārliecina, ka jādara šajā brīdī, kas ir šajā brīdī svarīgs novadam.

 

Projektu konkursi

Labo darbu programmas 2013. gada Pavasara konkurss

Maijā noslēdzās Labo darbu programmas Pavasara konkurss, kur piecas idejas, kas vērstas uz sadarbību un iedzīvotāju līdzdarbību, saņēma finansējumu to īstenošanai. Vasaras un rudens garumā daļa no šīm idejām ir uzsākušas dzīvi, bet daļa vēl taps. Arī šajā ziņu lapā stāstām par kādu no projektiem – rencēniešu radošo pieeju apgūt veselīga dzīvesveida pamatus caur gastronomiju.

 

»» Rencēnieši tiekas kulinārijas nodarbībās

Vasarā reizi mēnesī Rencēnu kultūras nama virtuvē valdīja kārtīga kņada. Starp katliem un smaržojošā ēdiena garaiņiem rosījās pensionāri , jaunās māmiņas un vecmāmiņas, lai apgūtu veselīgas kulinārijas māku un mainītos ar receptēm. Lai atvieglotu pulcēšanās prieku, senioru biedrība “Sapratne” projektā lūdza līdzekļus virtuves piederumu: miksera, katliņu, kvalitatīvas pannas un citu instrumentu iegādei. Atbalsts tika saņemts un šobrīd visi nepieciešamie piederumi iegādāti, ļaujot paplašināt gatavošanas klāstu. Citkārt rencēnieši nodarbību ciklā “Es māku” apgūst veselīga dzīvesveida pamatus, kur pieaicinātie speciālisti stāsta par uztura piramīdu un vitamīnu sadraudzēšanos dažādos salātos.  Savukārt šīs vasaras Pirmsjāņu kopīgi sietie siera rituļi virtuvē vedināja doties ekskursijā vairāk nekā 40 kulinārus uz Vaidavas pusi. Tur sēklu maisījumu zinātāja Inese ierādīja, kā pagatavot ķimeņu pankūkas, bet “Vīnkalnos” nogaršotais itāļu Tiramisū smaržos jau nākamajā gastronomu nodarbībā Rencēnu kultūras nama virtuvītē.

 

Ārpus konkursiem atbalstītie projekti

»» Automodelistu aizrautība saglabāta vēsturei

Ar Valmieras novada fonda, vairāku ziedotāju un apkaimes pašvaldību atbalstu tapusi jau otrā vēsturiski nozīmīga otrā grāmata par automodeļu sportu Latvijā un Valmieras apkārtnē. Pateicoties šī sporta cienītāja Imanta Jerkina entuziasmam, ir sniegts detalizēts apraksts par automodeļu sporta attīstību, tā laika tehniskajiem izaicinājumiem, kā arī apkopota informācija par sacensībām un to rezultātiem, ļaujot sekot novadnieku gaitām svarīgajās sacīkstēs. Īpašs paldies vietējām – Valmieras, Kocēnu, Burtnieku, Mazsalacas un Rūjienas – pašvaldībām, kuras finansēja visu 1000 grāmatu iespiešanu. Atklāšanas svētkos, augusta vidū, Jaunatnes centrā “Vinda” ieradās bijušie un esošie automodelisma pedagogi, audzēkņi un sporta veida cienītāji, kuri saņēma autora parakstītu grāmatu. Drīzumā grāmatas eksemplāri būs pieejamas plašākam interesentu lokam, nonākot dāvinājumā Latvijas bibliotēkās, Valmieras apkaimes skolās un jauniešu centros.

Jāpiezīmē, ka VNF arī agrāk atbalstījis automodeļu biedrības “Miniauto” aktivitātes Kocēnu novadā.

 

JIL konkurss “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”

Pavasara beigās fonda jaunieši – ideju laboratorija – rīkoja savu otro ideju konkursu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”. Radošās idejas konkursa krājkasītē gaidīja 499,99 lati no JIL jauniešu, VNF Labo darbu programmas un SEB bankas ziedojuma. No iesniegtajām idejām konkursa komisija apstiprināja trīs projektus. Šoreiz pastāstīsim par basketbola groziem Valmieras centrā.

 

»» Bumbo Valmieras centrā!

Valmieras pilsētas svētku laikā Jauniešu dome atklāja atjaunotos basketbola grozus Vecpuišu parkā ar sodu

metienu turnīru, kurā piedalījās vairāk nekā 70 dalībnieku. Liels prieks bija redzēt, ka arī pēc svētkiem gan jaunieši, gan pieaugušie turpina te spēlēt basketbolu savā brīvajā laikā. Jāatzīst, ka grozu pieskatīšana Valmieras Jauniešu domei un Jaunatnes centram “Vinda” prasa ne mazums darba, jo ik pa laikam kāds pārāk aktīvs spēlētājs ar parūpējies, lai grozu stīpas atkal vajadzētu atjaunot… Tomēr jaunieši ir entuziasma pilni, grozus paši arī atjauno un laba laika gadījumā sola Sporta dienu rīkot Vecpuišu parkā vēl oktobrī!

 

Ziedotāju klubs

Ziedotāju klubs — vieta, kur pulcēties Valmieras labvēļiem

Piedalīties savas dzīves vides veidošanā ir kļuvis pavisam viegli. Ziedojot un kļūstot par Valmieras novada fonda Ziedotāju kluba biedru, varēsiet piedalīties projektu izvērtēšanā un lemt, kas vajadzīgs Jūsu apkārtnei, atbalstot vērtīgākās valmieriešu un novadnieku idejas. Ziedojumi nonāks Valmieras un novadu krājkasītē, no kuras 1-2 reizes gadā Ziedotāju klubs atbalstīs dažnedažādas vietējo iedzīvotāju un NVO iniciatīvas.

Kā Ziedotāju kluba dalībnieks, varēsiet detalizēti iepazīties ar iesniegtajiem projektiem, ietekmēt naudas izlietojumu, viegli caurskatīt fonda darbību un projektu īstenošanu. Un pats labākais – iepazīt un satikt līdzīgi domājošus Valmierai puses labvēļus fonda rīkotos pasākumos.

Ziedojuma summa gada griezumā raksturos Jūsu motivāciju un vēlmi iesaistīties Ziedotāju klubā, savukārt fondam dažādi skaitļi dos lielāku rocību ieguldīt papildu pasākumos lielākajiem ziedotājiem.

 

Valmieras apkārtnes izaugsme un labklājība ir atkarīga no mums pašiem, tādēļ raksturojoši par Ziedotāju kluba simbolu kļuvis augs. Uzņemoties rūpes par savu dzīves vidi – tā skaisti uzziedēs.

Vispirms jāiesēj sēkla, tādēļ pirmais posms Ziedotāju klubā ir tumši brūns, simbolizējot labās gribas sēklu, zemi, stabilitāti un auglīgu augsni iedzīvotāju idejām. Par tās dalībnieku varēs kļūt, ziedojot vismaz 20 eiro.

Kad sēkla ir izdīgusi, rodas zaļotne – lapas un stublājs, un tas jau ir labs devums ceļā uz labu rezultātu. No ziedotājiem tas prasīs lielāku uzticēšanos fondam, bet fondam dos vairāk iespēju atbalstīt “labas zaļojošas iedzīvotāju ieceres”. Tāpēc 70 eiro ziedotājus iekrāsosim zaļus. Auga skaistākā daļa, kas prasa visvairāk pūļu un rūpju – zieds, ir košās krāsās. Turklāt VNF krāsa ir oranžā. Mēs šo krāsu veltām ziedotājiem, kuri visvairāk uzticas mums un mūsu darbam. Tāpēc 200 eiro ziedotājus krāsosim oranžus.

Ziedotāju kluba priekšrocību klāsts mainās atkarībā no gada ziedojuma summas. Būtiski, ka to var sasniegt arī pakāpeniski gada laikā, piemēram, ar 17 eiro ikmēneša ziedojumu.

 

Ziedotāju kluba priekšrocības

  €20 / Ls15 €70 / Ls49 €200 / Ls130
Gandarījums un ziedojums vietējo iniciatīvu atbalstam. X X X
Balso projektu konkursā   X X
Saņem informāciju par VNF aktivitātēm (ziņu lapa, citas aktualitātes) X X X
Saņem drukātu VNF darbības pārskatu (reizi 2-3 gados) X X X
Ielūgums piedalīties VNF Marta pasākumā (reizi gadā) X X X
Ielūgums piedalīties VNF jubilejas pasākumā (reizi 2-3 gados) X X X
Ziedotāju brokastis: tikšanās pašiem un ar viesiem (3x gadā)   X X
Saruna ar “īpašo viesi” – personību, profesionāli utt. (1-2 reizes gadā)   X X
Īpaši organizēti izbraukumi Valmieras apkaimē ar tūrisma un izziņas elementiem Par papildu maksu (ceļa nauda) X X
VNF organizēti ārvalstu braucieni ar iespēju redzēt neierastas vietas (tiešās izmaksas sedz dalībnieki)     X

Citas ekskluzīvas priekšrocības, kas tiks pilnveidotas laika gaitā

 

    X

 

Ziedotājs var būt jebkurš – indivīds, ģimene, sociāla grupa, uzņēmums, institūcija, kurš Ziedotāju kluba “krājkasē” ziedojis vismaz 20 eiro gadā.

Lai kļūtu par Ziedotāju kluba biedru, ziedot var pārskaitījumu:

                            LV69 UNLA 0050 0067 98630, SEB banka

                            LV09 HABA 0551 0229 93220, Swedbank

                            LV27 PARX 0012 4441 20001, Citadele banka

 

Saņēmējs: Valmieras novada fonds

Reģ.nr. 40008093066

Maksājuma mērķis: Ziedojums

 

Tāpat ziedot var skaidrā naudā: Valmieras novada fondā, Garā ielā 10, Valmierā.

 

Ziedotāju klubs — iespēja ietekmēt Valmieras apkaimes attīstību un izbaudīt mūsdienīgas un mērķtiecīgas ziedošanas sniegtās iespējas.

 

Turpmāk ziņu lapas sadaļā “Ziedotāju klubs” varēsiet lasīt par jaunākajiem projektu konkursiem, aktuālāko iedzīvotāju projektu norisi un Ziedotāju kluba pasākumiem. Kā arī katrā ziņu lapā būs iespējams iepazīties ar kādu no ziedotājiem. Pirmais stāsts veltīts dāmu apvienībai, kuras savstarpēji vienojoties atbalsta iedzīvotāju ideju īstenošanu Valmierā un tuvākajos novados.

 

Zonta klubs – uzticami Valmieras apkaimes atbalstītāji.

Zonta klubs – uzticami Valmieras apkaimes atbalstītāji.

Valmieriete kopš dzimšanas, studējusi ekonomikas zinātni Latvijas Universitātē, Valsts ieņēmumu dienesta Valmieras klientu centra vadītāja Sarmīte Grāpēna blakus ikdienas darba gaitām darbojas Valmieras Zonta klubā. Zontas ir starptautiska organizācija, kas iestājas par dzimumu līdztiesību juridiskajos, politiskajos un ekonomiskajos procesos un sieviešu tiesībām uz veselību, izglītību un profesionālo attīstību visā pasaulē. Paralēli darbam pie globāliem jautājumiem Zontas neliedz savu ieguldījumu Valmieras apkaimē un kopš VNF dibināšanas aktīvi ziedo un piedalās vietējo projektu izvērtēšanā. Pirms astoņiem gadiem Zonta kluba biedre Daiga Rokpelne, kura piedalījās arī VNF dibināšanā, savām domubiedrēm izstāstīja par fondu un tā ideju. Kopš tā laika dāmas savu pārliecību nav mainījušas, vēl jo vairāk apstiprinot uzticību – ar 200 eiro ziedojumu kļuvušas par pirmajām VNF Ziedotāju kluba oranžajām dalībniecēm.

Piedaloties gan Zonta klubā, gan Valmieras novada fondā, Sarmīte Grāpēna secinājusi, ka nekad nevajag izslēgt cilvēciskās attiecības. “Tās ir neracionālas, bet tur ir tā burvība, jo esot kādas organizācijas biedrs, tas ļauj iepazīt tādus cilvēkus, kuriem vienam ar otru ir interesanti. Pat neatkarīgi no ekonomiskajiem vai citiem apstākļiem, tiem var pielāgoties, jo vienkārši ir forši satikties,” uzsver Sarmīte. Par fonda neaizskaramā kapitāla uzkrājumiem viņa teic: “Man patīk ideja, ka daļa naudas tiek ieguldīta, pelnot procentus un nākotnē dodot tos tālāk vietējai sabiedrībai.”

Kopumā attīstību Valmieras pusē Sarmīte vērtē labi. Grēks esot sūdzēties: pašvaldība īsteno savus projektus, fonds – savus, aptverot ne tikai pilsētu, bet visu bijušo rajonu. “Mēs te, pilsētas centrā dzīvojot, nemaz neizjūtam, kā notiek dzīve laukos,” teic Sarmīte, uzsverot projektu vērtēšanas nozīmību fonda konkursos, kuriem jāpieiet ar īpaši lielu rūpību. “Jau pašā sākumā Zontās vienojāmies par kritērijiem – ieguvēju loks, idejas autoru uzticamība un pašu ieguldījums. Vērtēšanā pieliekam plusiņu tiem VNF projektiem, kuros tiek skartas Zontām aktuālās tēmas – palīdzība sievietēm vai veciem cilvēkiem, izglītība,” Sarmīte paskaidro. Viņa ar smaidu atzīst, ka vērtēšanā neizbēgami paliek kāda subjektīva daļa: “Vienmēr kāds var nepiekrist un kāds var piekrist! Tāpēc, ja kādam ir pretenzijas – lai nāk ziedotāju pulciņā un liek savu balsi klāt!”

Jautāta, kas pamudinājis ziedot, citējot vienu no Zontu biedrēm, Sarmīte Grāpēna saka, ka tā esot viņas desmitā tiesa – viņa neziedo baznīcai vai tiem, kas sēž uz ielas, bet kopējam sabiedrības labumam. Turklāt tas ir došanas prieks! “Priecājos, ka mums apkārt ir aktīvi cilvēki, kuri domā un rīkojas, lai padarītu dzīvi krāšņāku – tiem arī nav laika žēloties par to, ko kāds lielais kungs nav izdarījis. Ar pašu vietējo rosību arī iespējams sakārtot likumdošanu un valstiskos procesus, ko es novērtēju Valmieras novada fondā,” atzīst Sarmīte.

 

Arī jūs esiet laipni aicināti pievienoties Ziedotāju kluba dalībnieku pulciņā un būt par daļu no Valmieras novada fonda labvēļiem.

 

Jauniešu ideju laboratorija

Jauniešu Ceplis – vieta radošu ideju cepšanai!

Jauniešu Ceplis – vieta radošu ideju cepšanai!

11. septembra pievakarē durvis pirmo reizi vēra jauniešu radošā māja “Ceplis”, lai turpmāk ikvienam jaunietim būtu neformāla satikšanās vieta Valmierā, kur pavadīt brīvo laiku, rīkot pasākumus vai pievērsties neformālai izglītībai! Lai Ceplī laiks ritētu aizraujošāk, te plānoti arī visdažādākie jauniešu rīkoti tematiskie vakari – filmu un galdu spēļu vakari, muzikālie pasākumi, radošas fotosesijas un viss kas cits! Šķiet, ka uz radošām domām atnākušos pamudināja JIL jauniešu sarūpētā tēja un ceptās desiņas!

Tāpat Ceplī notiks arī radošās darbnīcas, kur jaunieši gatavos dažādus darbus, ko varēs iegādāties par ziedojumiem, tos novirzot labdarības akcijām. Otrdienu vakaros JILs plānos finanšu piesaistes metodes, lai par iegūtajiem līdzekļiem rīkotu jau trešo ideju konkursu Valmieras un tuvākās apkaimes jauniešiem. Ja arī Tev vai Taviem draugiem ir vēlme īstenot savas jaunās biznesa idejas kopā ar JIL komandu vai rīkot kādu tematisko pasākumu jauniešu Ceplī, dod ziņu Jauniešu ideju laboratorijai!

 

Pievienojies JIL komandai!

Pievienojies JIL komandai!

Sākas jaunais mācību gads un līdz ar to arī JILa jauno biedru uzņemšana! Tāpēc savā draudzīgajā komandā aicinām pievienoties vēl nesatiktus jauniešus! Īpaši gaidīsim tos, kas vēlas apgūt un īstenot dažādas eiro piesaistes metodes. Turklāt visi iegūtie ēriki nonāks lielajā krājkasītē, kurus iegūs jauniešu labākās idejas JILa rīkotajos ideju konkursus Valmieras un tās tuvākās apkaimes jauniešiem. Tāpat JILa komandā gaidīsim arī visus tos, kas vēlas jauniešu Ceplī kādu tematisko pasākumu. Vai Tev jau ir idejas?

Katrā ziņā JILs gaidīs ciemos ikvienu ar siltu tēju un gardiem rudens āboliem otrdienu vakaros plkst. 18.00 Garā ielā 10 jauniešu Ceplī!

 

Starptautiskais jauniešu banku seminārs Valmierā

Starptautiskais jauniešu banku seminārs Valmierā

10. oktobrī no 11 dažādām Eiropas valstīm Valmierā viesojās Jauniešu bankas (JB), ko Latvijā pazīstam kā Jauniešu ideju laboratorijas. Četrās dienās Beļģijas, Armēnijas, Vācijas, Bulgārijas, Moldovas, Rumānijas, Krievijas, Turcijas, Slovākijas, Ukrainas un Latvijas fondu pārstāvji dalījās pieredzē par Jauniešu bankas kā neformālās izglītības modeli un to līdzdalības veicināšanu vietējās kopienās.

Jauniešu banku koordinatori pieņēma izaicinājumu un pēdējās dienas laikā izdzīvoja veselu mācību gada ciklu – no idejas līdz finanšu piesaistei un tās īstenošanai. Pēc Valmieras aktuālo problēmu izzināšanas ārvalstnieki ar dziesmām devās ielās pie pilsētniekiem, lai iegūtu ziedojumus ideju īstenošanai. Rezultātā guvums bija vairāk nekā 50 lati, ko visas piecas grupas realizēja Valmieras labklājībai.

Jauniešu banku koordinatori sagādāja barību Valmieras dzīvnieku patversmes suņiem un kaķiem. Otra komanda, Latvijas rudens krāšņuma aizrauta, kopā ar invalīdu biedrību “Saulīte” izrotāja  pilsētas centru – radīja mākslas objektu “Zelta rudens – zelta iespējas” no dabas veltēm. Savukārt cita grupa, gūstot pārliecību no valmieriešiem par vairāku bērnu rotaļu laukumu nepieciešamību vāca iedzīvotāju

parakstus “petīcijai”, ko mūsu Jauniešu ideju laboratorijas dalībnieki iesniegs Valmieras pašvaldībai. Ceturtā grupa iepazīstināja ar valstu nacionālo ēdienu daudzveidību Kristīgā žēlsirdības centra bērnus Stacijas ielā.  Ar pašdarinātām lellēm un aizrautību piektā komanda iepriecināja bērnudārza “Ābelīte” bērnus, kopā izspēlējot leļļu teātra uzvedumu.

Vairākas grupas prata savas ieceres īstenot pat par mazāku naudas summu, tāpēc iedzīvotāju saziedoto un neiztērēto naudu ārvalstnieku komandas dāvāja Valmieras Jauniešu ideju laboratorijai jaunajam projektu konkursam, kas notiks jau šogad. Tā laikā vietējie jaunieši būs aicināti iesniegt projektus, kas padarītu Valmieras un apkārtējo novadu dzīvi krāšņāku. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Eiropas Jauniešu banku seminārs notika, pateicoties Eiropas Komisijas programmas “Jaunatne darbībā” finansējumam, kas ļāva vienuviet pulcēt gan Rietumeiropas, gan Austrumeiropas ļaudis.

 

Dullie uzdevumi Ček-Pointā

Dullie uzdevumi Ček-Pointā

Valmieras pilsētas svētkos JILs Vecpuišu parkā organizēja jautru izaicinājumu spēli ar dažādām jestrām un pārgalvīgām izdarībām, kurā piedalījās veselas 11 komandas! Ček-pointā dalībnieki fotografējas lietotu apģērbu veikalā, kokā, pie sliedēm un grafiti, kā arī jānodzied karaoke, jāuztaisa vārds “JIL” no cilvēku ķermeņiem, jāizveido netradicionāla lidmašīna un jāveic vēl visādas citas dullas izdarības. Aktivitāti, kas deva veselus 100 punktus par uzacs noskūšanu, tomēr neuzdrīkstējās paveikt neviens. Pirmās trīs komandas, kas bija veikušas visvairāk uzdevumus visīsākā laikā, balvās saņēma lielus, gardus un super sulīgus arbūzus!

 

Par VNF

Valmieras novada fonds (VNF) ir labdarības organizācija, kura, piesaistot vietējos ziedojumus, atbalsta Valmieras apkaimes iedzīvotāju iniciatīvas un labos darbus mūsu apkaimes sakārtošanai un attīstībai.

Fonds strādā pēc pasaulē atzīta – kopienas fonda – darbības modeļa. VNF pamatdarbība ir virzīta uz ziedojumu piesaisti no Valmieras pilsētas un rajona iedzīvotājiem, uzņēmējiem, bijušajiem valmieriešiem vai vienkārši Valmieras draugiem, kuri vēlas kopīgiem spēkiem stiprināt Valmieras novada attīstību. Piesaistītie ziedojumi konkursu kārtībā tiek izlietoti aktuālāko un svarīgāko vietējo iniciatīvu īstenošanai.

Valmieras novada fonds ir iespēja ar pašu saziedotajiem līdzekļiem sasniegt tieši tos mērķus, kas svarīgi mūsu apkaimei. Fonds ne tikai piesaista līdzekļus, bet ir arī aktīvs sociālo pārmaiņu veicinātājs vietējā sabiedrībā.

 

VNF ir Kopienu fondu kustības dalībnieks.

Fonda darbību pašlaik atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Valmieras pilsētas pašvaldība, kā arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Vairāk par fondu varat uzzināt VNF mājas lapā.